Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-29 12:59
Przemysław Hrycaj

Fundacja im. Heleny Kmieć rozpoczęła działalność stypendialną

Dnia 24 stycznia 2018 r. miała miejsce inauguracja programu stypendialnego Fundacji im. Heleny Kmieć.

Śp. Helena Kmieć
Autor/źródło: zasoby Fundacji im. Heleny Kmieć

24 stycznia 2018 roku, w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci w Boliwii wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć, z programem stypendialnym ruszyła fundacja jej imienia. 

Beneficjentami programu będą najbardziej potrzebujące dzieci na placówkach misyjnych w Cochabambie (Boliwia), Zambii i Filipinach. Program ma na celu zapewnienie niezbędnych środków potrzebnych dzieciom do uczęszczania do szkoły oraz zakupu najpotrzebniejszych artykułów i sprzętów.

Poza programem stypendialnym, na chwilę obecną, do głównych przedsięwzięć Fundacji im. Heleny Kmieć należą:

- promowanie osoby i charyzmatu Helenki w mediach oraz poprzez świadectwa osób z nią związanych,

- tworzenie interaktywnej bazy zdjęć, filmów i utworów Helenki (pamiętamy jej wspaniały talent muzyczny),

- współpraca oraz patronaty medialne przy publikacjach o Helence,

- tworzenie zaplecza informacyjnego związanego ze spotkaniami, czuwaniami i Mszami Świętymi w intencji Helenki.

Jak to się stało, że powstała Fundacja im. Heleny Kmieć?

24 stycznia minęła pierwsza rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć. Ten rok był trudnym czasem zarówno dla najbliższych i rodziny, jak i przyjaciół Heleny. Śmierć tak młodej i charyzmatycznej osoby zawsze rodzi wiele pytań. Również tym razem nie było, i nie jest inaczej. Odejście Helenki pokazało jednak, że nawet z tak tragicznego wydarzenia potrafi zrodzić się dobro. W niedługim czasie po tragicznych wydarzeniach w Cochabambie, odzew ze strony osób z całej Polski przerósł najśmielsze oczekiwania bliskich Helenki. Wiele osób postanowiło kontynuować jej dzieło, poprzez wsparcie materialne, modlitewne i dalej przekazywać iskrę dobroci, którą zapaliła. 

W odpowiedzi na wszystkie gesty i sygnały z różnych stron, przy współpracy Polskiej Prowincji Salwatorianów, rodziny oraz wszystkich ludzi dobrej woli, we wrześniu 2017 roku do życia została powołana Fundacja im. Heleny Kmieć. Za główną misję fundacja postawiła sobie wszechstronne wsparcie placówek misyjnych w opiece nad dziećmi i młodzieżą w krajach misyjnych, które zmagają się z wieloma problemami, takimi jak bieda, bezdomność, choroby czy brak edukacji. Fundacja chce jednoczyć wszystkich ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym na każdy możliwy sposób - i tak jak czyniła to śp. Helena Kmieć - dawać im nadzieję na lepsze jutro.

Fundacja jest otwarta na wszelkiego rodzaju propozycje współpracy. Więcej informacji na temat Fundacji im. Heleny Kmieć odnaleźć można na stronie internetowej: www.helenakmiec.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-29 12:57:11
miniaturka

Papież do Roty Rzymskiej: Kościół musi wychowywać sumienia

Sumienie odgrywa decydującą rolę w wiążących decyzjach, którym muszą stawić czoło narzeczeni, aby przyjąć i tworzyć związek małżeński zgodnie z zamysłem Boga – mówił Papież podczas inauguracji roku sądowego Trybunału Roty Rzymskiej.
2018-01-29 13:29:18
miniaturka

Wspólnota Sant'Egidio przypomina o korytarzach humanitarnych

Rzymska Wspólnota Sant'Egidio (św. Idziego) przypomina, że wojna w Syrii bynajmniej się nie skończyła, „owszem, w ostatnich tygodniach otwarły się nowe fronty, dlatego tak cenne okazują się korytarze humanitarne”.
2018-01-29 14:04:24
miniaturka

100. rocznica urodzin śp. abp. Ignacego Tokarczuka

W dniu 100. rocznicy urodzin śp. abp. Ignacego Tokarczuka, 1 lutego odbędzie się m.in. sympozjum w auli Instytutu Teologicznego WSD w Przemyślu, a także sesja popularnonaukowa w gmachu Jarosławskiego Opactwa.
2018-01-29 14:32:52
miniaturka

Wkrótce rusza rejestracja pielgrzymów na ŚDM Panama 2019

W najbliższych dniach zostanie uruchomiony system rejestracyjny dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.
2018-01-29 15:14:04
miniaturka

Abp Jędraszewski: Potrzebne jest narodowe otrzeźwienie!

- Możemy zaklinać rzeczywistość i jako Kościół mówić: Pogódźcie się, bo jest stulecie niepodległości! Ale nic z tego nie wyjdzie, jeżeli zabraknie woli autentycznego spotkania i decyzji o współpracy – ostrzega abp Marek Jędraszewski.
2018-01-29 15:40:19
miniaturka
play

Transmisja online wykładu: Ojczyzna, nacjonalizm, patriotyzm

W poniedziałek 29 stycznia w Warszawie odbędzie się wykład ks. prof. Jacka Grzybowskiego pt: "Ojczyzna, nacjonalizm, patriotyzm - jak dziś mówić o miłości do narodu?". Salve TV zaprasza na transmisję online wydarzenia.