Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-20 21:15
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

100-lecie konsekracji mikstackiej fary coraz bliżej…

Mikstat: wspólnota parafialna trwa na Nowennie Miesięcy do Trójcy Przenajświętszej przed 100- leciem kościoła parafialnego.

Płaskorzeźba Trójcy Przenajświetszej w ołtarzu głównym mikstackiej fary
Autor/źródło: Jacek Dikora

Obchody 100- lecia konsekracji mikstackiej fary pw. Świętej  Trójcy coraz bliżej. To już szósta Nowenna Miesięcy do Trójcy Przenajświętszej stanowiąca formę duchowego  przygotowania do obchodów jubileuszu.

20. lipca o godz. 18:30 przy ołtarzu stanęło trzech kapłanów: ks. kan. Krzysztof Ordziniak,  ks. kan. Grzegorz Klapa i ks. kan. Jerzy Rasiak. Przewodniczący koncelebrze ks. proboszcz Krzysztof polecał Bogu wszystkich dobrodziejów renowacji kościoła  pw. Świętej Trójcy. Rozpoczynając sprawowanie Eucharystii ks. kan. Krzysztof Ordziniak przypomniał, że podczas czerwcowego nabożeństwa ku czci Trójcy Przenajświętszej  koncentrowaliśmy swoją uwagę na Najświętszym Sercu Jezusa.  W  lipcu, w dniu w którym przeżywamy to nabożeństwo Kościół wspomina bł. Czesława, prezbitera. W związku z tym, ks. kanonik zachęcał zebranych w mikstackim wieczerniku do modlitwy o powołania kapłańskie, by nigdy nie zabrakło szafarzy Eucharystii. Podkreślił równocześnie, że w czasie II wojny światowej kościół pw. Świętej Trójcy, był jednym z nielicznych w okolicy, w którym odprawiane były Msze Święte. Jak podkreślił, to także powód do dziękczynienia. Dziękowaliśmy, bo każda Eucharystia jest przecież dziękczynieniem.

Po zakończonej Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiona została modlitwa przypadająca na VI Miesiąc Nowenny do Trójcy Przenajświętszej. Ku niebu popłynęły m.in. słowa: „Boże w Trójcy Jedyny, Ojcze, Synu, Duchu Święty - nauczaj nas! (…) Boże Jezu Chryste, chodząc po ziemi uczyłeś nas miłości i pokoju wskazując na miłość Ojca Stworzyciela. Bądź nieustannie naszym Nauczycielem i prowadź nas w posłuszeństwie wypełniania Twojej świętej woli. Amen”. Ważna prośba wybrzmiała w ten lipcowy, piątkowy wieczór. Potrzebujemy Mistrza i Nauczyciela, który będzie nas uczył przyjmowania woli Bożej względem nas. Po modlitwie nowennowej odmówiliśmy Litanię do Trójcy Przenajświętszej. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło szóstą Nowennę Miesięcy wpisującą się w czas bezpośredniego duchowego przygotowania do jubileuszu konsekracji fary.

Do przeżywania czasu świątecznego należy się dobrze przygotować, więc za miesiąc, 20 sierpnia, tuż po uroczystościach ku czci św. Rocha z obrzędem błogosławieństwa zwierząt  spotkamy się na kolejnym nabożeństwie do Trójcy Przenajświętszej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-20 16:54:05
miniaturka

Przedborów: kaliska Caritas zorganizowała wypoczynek dla 300 dzieci

Caritas Diecezji Kaliskiej w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2018” zaplanowała wypoczynek letni dla 300 dzieci z terenu diecezji kaliskiej. Wakacyjny wypoczynek realizowany jest w formie dwóch 8-dniowych turnusów.
2018-07-20 18:23:14
miniaturka

Papież do Filipińczyków: bądźcie misjonarzami Azji

Do odważnego głoszenia Ewangelii Papież Franciszek wezwał filipińską młodzież uczestniczącą w Manili w konferencji poświęconej nowej ewangelizacji.
2018-07-20 18:53:03
miniaturka

Głód we wschodniej Afryce: szwajcarska Caritas apeluje o pomoc

Wydarzenia ostatnich miesięcy, takie jak ogromna susza, a z drugiej strony ulewne deszcze oraz wojny domowe pogorszyły już i tak bardzo trudną sytuację humanitarną w krajach Afryki Wschodniej: Sudanie Południowym, Somalii, Kenii i Etiopii.
2018-07-20 21:35:40
miniaturka

Ameryka Łacińska modli się za Nikaraguę

Najbliższa niedziela w całej Ameryce Łacińskiej będzie dniem szczególnej modlitwy za Nikaraguę. Już trzy miesiące kraj ten spływa krwią, a prezydent odmawia wznowienia dialogu narodowego.
2018-07-20 21:39:41
miniaturka

Sukcesu wizyty Jana Pawła II w Irlandii nie da się powtórzyć

Abp Dublina przyznał jednak, że również obecna wizyta Papieża cieszy się dużym zainteresowaniem. W jej centrum znajduje się osoba Franciszka, który jest swego rodzaju religijną gwiazdą.
2018-07-20 21:45:06
miniaturka

Kard. Sako: coraz bliżej ku wspólnej dacie Wielkanocy

Na spotkaniu Papieża z patriarchami Bliskiego Wschodu został podniesiony temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy, jako widocznego znaku jedności chrześcijan.