Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-20 18:07
ek / Beata Zajączkowska

Papież do Filipińczyków: bądźcie misjonarzami Azji

Do odważnego głoszenia Ewangelii Papież Franciszek wezwał filipińską młodzież uczestniczącą w Manili w konferencji poświęconej nowej ewangelizacji.

Autor/źródło: © Mazur/episkopat.pl/Flickr/EpiskopatNews

Ojciec Święty przypomniał młodym, że pierwszym krokiem na tej drodze jest osobiste zakorzenienie w Jezusie.

Do stolicy Filipin przyjechało ponad 5 tys. młodych z całego kraju, a także księży i sióstr zakonnych. W ciągu pięciodniowego spotkania pogłębiają oni własną wiarę i zastanawiają, jak innym nieść Chrystusa i jak stale odnawiać misyjne posłanie Kościoła. Właśnie do tych wyzwań nawiązał kard. Antonio Tagle podkreślając, że nie może być mowy o żadnej ewangelizacji bez zakorzenienia w osobie dobrej nowiny, czyli Jezusie. „On sam jest Ewangelią” – mówił do młodych arcybiskup stołecznej Manili.

Papież Franciszek zachęcił Filipińczyków, by stali się misjonarzami na ogromnym kontynencie azjatyckim. W specjalnym przesłaniu przekonuje uczestników ewangelizacyjnej konferencji do wychodzenia z Ewangelią do każdego napotkanego człowieka i wszystkich miejsc, w którym młodym przychodzi żyć. Wskazuje, że „bardzo ważnym jest dziś, by Kościół wychodził głosić Ewangelię z zapałem i odwagą. Radość Ewangelii jest dla każdego, nikt nie jest z niej wyłączony”.

Filipińskie spotkanie ewangelizacyjne zakończy się 22 lipca. W czasie spotkań panelowych młodzi poruszają m.in. takie tematy jak: życie parafii, przyszłość i kształt rodziny, media społecznościowe, nowe zjawiska w Kościele. Konferencje nowej ewangelizacji odbywają się w Manili rokrocznie od pięciu lat.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-20 15:13:26
miniaturka

Licheń. 26. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe

W dniach 27-29 lipca br. w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędą się 26. Ogólnopolskie Spotkania Środowisk Trzeźwościowych. Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa „Bóg bezsilnym daje moc”.
2018-07-20 15:42:07
miniaturka

Sanktuarium na Górze Chełmskiej: powstaje centrum pielgrzymkowe

Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne na Górze Chełmskiej będzie miejscem, w którym będą się odbywały nie tylko wydarzenia sakralne, ale i kulturalne. Zanim jego budowa będzie ukończona, misję tę zapowie I Dzień Kultury dla Góry.
2018-07-20 16:54:05
miniaturka

Przedborów: kaliska Caritas zorganizowała wypoczynek dla 300 dzieci

Caritas Diecezji Kaliskiej w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2018” zaplanowała wypoczynek letni dla 300 dzieci z terenu diecezji kaliskiej. Wakacyjny wypoczynek realizowany jest w formie dwóch 8-dniowych turnusów.
2018-07-20 18:53:03
miniaturka

Głód we wschodniej Afryce: szwajcarska Caritas apeluje o pomoc

Wydarzenia ostatnich miesięcy, takie jak ogromna susza, a z drugiej strony ulewne deszcze oraz wojny domowe pogorszyły już i tak bardzo trudną sytuację humanitarną w krajach Afryki Wschodniej: Sudanie Południowym, Somalii, Kenii i Etiopii.
2018-07-20 20:57:14
miniaturka

100-lecie konsekracji mikstackiej fary coraz bliżej…

Mikstat: wspólnota parafialna trwa na Nowennie Miesięcy do Trójcy Przenajświętszej przed 100- leciem kościoła parafialnego.
2018-07-20 21:35:40
miniaturka

Ameryka Łacińska modli się za Nikaraguę

Najbliższa niedziela w całej Ameryce Łacińskiej będzie dniem szczególnej modlitwy za Nikaraguę. Już trzy miesiące kraj ten spływa krwią, a prezydent odmawia wznowienia dialogu narodowego.