Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-12 11:45
S. Zielińska / Salve TV

Zły duch o tym wie i będzie polował

Cierpiała na depresję. Dotknął ją Pan Bóg charyzmatem radości, a teraz ona niesie radość Ducha Świętego innym.


- Sekret radości tkwi w posłuszeństwie Panu Bogu. W 2009 roku moje życie było jedną wielką doliną rozpaczy. Mimo że miałam wszystko, to tak naprawdę niczym nie potrafiłam się cieszyć. Wpadłam w totalną otchłań beznadziei. Właśnie wtedy w moim życiu pojawił się Bóg i zaskoczył mnie swoim humorem - opowiadała Katarzyna Majerska - Białek, autorka książki "Sekret Radości".

- Zobaczyłam, jak nie tylko w moim życiu, ale i w życiu mojej rodziny dzieją się zmiany. Zobaczyłam jak dosłownie Ewangelia ożywa w moim życiu i Pan Jezus po kolei czynił znaki, uzdrawiał mnie - dodawała.

- Duch Święty natchnął mnie, abym zapisywała wszystko, co przez te dziewięć miesięcy działo się w moim życiu. Tak właśnie powstała książka "Sekret Radości" - podkreślała.

- Radość charyzmatyczna to radość, która spływa od Pana Boga. Kiedy ufamy Mu, kiedy Go słuchamy poprzez Pismo Święte, Eucharystię, Adorację, to mimo że czynniki zewnętrzne mogą sprawiać cierpienie, to radość duchowa jest tak głęboko w nas, że żadna fala, żadna burza, nie jest w stanie tego zmącić. Zły duch bardzo dobrze o tym wie, będzie polował na tą radość - mówiła

- Radość Ducha Świętego ma moc sprawczą. W jej mocy dzieją się nawrócenia, uzdrowienia. Jesteśmy śmiali, odważni - dodawała.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-12 09:33:48
miniaturka

Episkopat Wenezueli: naród zaczyna się budzić

Pomimo problemów i trudnej sytuacji naród wenezuelski zaczyna się odzywać i z dnia na dzień coraz bardziej podnosi swój głos. „Budzi się inna Wenezuela” – powiedział przewodniczący episkopatu tego kraju.
2018-07-12 10:05:50
miniaturka
play

Lekarz z duszą. Prawda o katolickich lekarzach

Czy Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich ma ręce pełne roboty? - odpowiada lek. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii, delegat Stowarzyszenia im. bł. dr Ewy Noiszewskiej.
2018-07-12 10:50:42
miniaturka

„Różaniec 12h” - modlitewna akcja młodych w intencji jedności chrześcijan i pokoju

"Różaniec 12h” to modlitewna akcja młodych ludzi zrzeszonych w Akademickiej Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej, działającej przy bazylice franciszkanów w Krakowie.
2018-07-12 11:45:28
miniaturka

Bochnia: kopalnia rozda bezpłatne bilety z okazji Dnia Świętej Kingi

770 bezpłatnych biletów na 770-lecie Kopalni Soli Bochnia i Msza w kaplicy pod ziemią – tak bocheńska kopalnia będzie obchodzić Dzień Świętej Kingi.
2018-07-12 11:54:50
miniaturka

Tyniec: Konferencja „Zarządzanie, przywództwo a duchowość"

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu oraz Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent zaprasza na konferencję „Zarządzanie, przywództwo a duchowość", która odbędzie się w Tyńcu na 27 i 28 lipca.
2018-07-12 13:25:02
miniaturka

Ks. Atłas z zadaniem stworzenia Papieskich Dzieł Misyjnych w krajach nadbałtyckich

Ks. prał. Tomasz Atłas ma zbadać możliwości utworzenia na Litwie, Łotwie i w Estonii struktur Papieskich Dzieł Misyjnych.