Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-17 10:39
S. Zielińska / Beata Zajączkowska

Zakończyły się Koreańskie Dni Młodzieży

„Mimo, że katolicy są w naszym kraju mniejszością nasza młodzież daje świadectwo żywej wiary i ogromnego zaangażowania w życie Kościoła i społeczeństwa” – podkreśla bp Lazzaro You Heung-sik.

Autor/źródło: Pixabay, Vitamin, licencja: CC0

W Koreańskich Dniach Młodzieży wzięło udział ponad 2 tys. osób z wszystkich diecezji Korei Południowej.

Wydarzenie to było okazją do przeprowadzenia swoistego rachunku sumienia z tego, co pozostało z pielgrzymki Ojca Świętego do tego kraju w 2014 r., w czasie której Franciszek wziął udział w Azjatyckich Dniach Młodzieży. „Cały czas pogłębiamy jego nauczanie, a także wprowadzamy w życie adhortację «Gaudete et Exsultate», o tym, jak być świętym w naszej codzienności” – podkreśla bp You Heung-sik.

“Pamięć o papieskiej wizycie jest wciąż bardzo żywa, a my zgłębiamy jego nauczanie, także w wymiarze duchowym, by stawać się apostołami dla młodych Koreańczyków także z Północy. Franciszek zachęcał młodych, by odważnie głosili Ewangelię i budowali jedność między obu Koreami – mówi Radiu Watykańskiemu bp You Heung-sik. – Po wizycie Papieża powstało krajowe centrum młodzieży łączące młodych z całej Azji. Wymieniają się swymi doświadczeniami, jak lepiej żyć Ewangelią. Jesteśmy mniejszością, ale młodzi są bardzo odważni. Widzę w nich nadzieję na jedność Północy i Południa, są zaczynem, nową siłą.”

Koreańskie Dni Młodzieży organizowane są co trzy lata, poczynając od 2007 r. i odbywają się w różnych diecezjach. Spotkanie w Seulu przebiegało pod hasłem: „To Ja jestem. Nie bójcie się!”.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy