Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-06-09 17:12
Anna Bajon / xbk

Z Lublińca do Afryki (Galeria)

Trwa niezwykła i niecodzienna uroczystość Posłania Misyjnego misjonarki świeckiej Krystyny Surma na wyjazd i pracę misyjną w Afryce (Kenia).

Autor/źródło: xbk

W parafii Parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublincu, bp ordynariusz gliwicki Jan Kopiec wręczył misjonarce krzyż misyjny i udzielił błogosławieństwa.

Podczas kazania biskup Jan Kopiec mówił m.o ty, jak niecodzienne jest to posłanie osoby świeckiej, nie związanej bezporednio z żadnym charyzmatem zakonu czy stowarzyszenia, a jednak pełnej gorliwości na drodze misyjnej.

"Do takiej decyzji człowiek musi dojrzeć budując ją na fundamencie wiary i miłości do tych, do których jest skierowany. O tym wiedzieli już pierwsi misjonarze w historii Kościoła. A wymaga to przepracowania wielu osobistych kwestii w kontekście wiary.

Europa ma tu sukcesy i klęski. Kiedy głoszono Chrystusa odnoszono sukcesy, kiedy próbowano wraz z tym narzucić naszą kulturę, ponoszono klęski.

Dziś stajemy pełni nowej nadziei, budowanej na fundamencie wiary, że trzeba iść z miłością i głosić Chrystusa nie patrząc na własne korzyści i nie cofając się w obliczu niepowodzeń"Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Lubliniec, bp Jan Kopiec, świecka misjonarka, posłanie