Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-23 09:00
ek / ochrzczeniogniem.pl

Wrocław zapłonie ogniem Ducha Świętego

W dniach 21-24 czerwca we Wrocławiu odbywa się inicjatywa ewangelizacyjna "Ochrzczeni Ogniem", nad którą patronat honorowy objął abp Józef Kupny.

Wyjdźmy, wyjdźmy, aby ofiarować wszystkim życie Jezusa Chrystusa.  Powtarzam całemu Kościołowi. Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody kurczowego przywiązania do własnego bezpieczeństwa.” Papież Franciszek

Międzywspólnotowa inicjatywa ewangelizacyjna "Ochrzczeni Ogniem" jest związana ze zbliżającą się uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona Archidiecezji Wrocławskiej i miasta Wrocławia oraz hasłem tego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. 

W programie: Ewangelizacja na scenie - muzyka, śpiew, pantomima, teatr ognia, świadkowie wiary, koncerty, piknik na Wyspie Słodowej i wiele innych.

Szczegóły na ochrzczeniogniem.pl

Słowa zaproszenia do wzięcia udziału w inicjatywie ewangelizacyjnej "Ochrzczeni Ogniem" skierował do wiernych abp Józef Kupny:

Drodzy Bracia i Siostry

Wiele razy w ostatnim czasie Ojciec Święty Franciszek przypominał nam, że Duch Święty nie lubi zamkniętych przestrzeni ani drzwi, które nie są otwarte na oścież.

Członków wspólnot charyzmatycznych Papież przestrzegał wprost przed „zamykaniem Ducha Świętego w klatce”.

Dlatego z wielką radością przyjąłem informację o inicjatywie ewangelizacyjnej pt. „Ochrzczeni Ogniem”. Stanowi bowiem ona dla mnie realizację słów Piotra naszych czasów w praktyce. Nie zamykajmy się w naszych wspólnotach i parafiach, ale wyjdźmy na ulice, by wraz ze św. Janem Chrzcicielem – patronem naszej archidiecezji i miasta Wrocławia, wskazywać na Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

Z całego serca zapraszam wszystkie wspólnoty modlitewne, charyzmatyczne oraz ewangelizacyjne, by w tym pięknym czasie podzieliły się swoim doświadczeniem działania Ducha Świętego. Wszystkich, którzy czują się uczniami Jezusa Chrystusa zachęcam do dania świadectwa swej wiary i z serca błogosławię organizatorom i uczestnikom tej niezwykłej inicjatywy.

+ Józef Kupny 

Arcybiskup Metropolita Wrocławski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-22 23:38:26
miniaturka

Mocarstwom nie zależy na mieszkańcach Bliskiego Wschodu, lecz na wpływach

Franciszek po raz kolejny zwrócił uwagę na dramat Bliskiego Wschodu. Wyniszcza go wielki grzech, którym jest wojna i żądza władzy.
2018-06-22 23:46:44
miniaturka

Brazylia: dyskusja nad przedsynodalnym dokumentem o Amazonii

Brazylia przygotowuje się do synodu o Amazonii. Nowy dokument, zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, stał się przedmiotem studium Kościoła w północnych regionach tego kraju.
2018-06-22 23:55:39
miniaturka

Łotwa: ciepłe skarpety dla Papieża

Oryginalną inicjatywę podjęła Caritas na Łotwie w związku z wrześniową wizytą Ojca Świętego w tym kraju. Ogłosiła ona konkurs na… najładniejsze skarpety.
2018-06-23 11:50:50
miniaturka

Warszawa: konferencja Caritas Polska przed szczytem ONZ o ekologii

Na pytania dotyczące m.in. chrześcijańskiej „ekologii integralnej” i tego czy Kościół w Polsce się „zieleni” odpowiadano podczas konferencji zorganizowanej przez Caritas Polska i Globalny Ruch Katolików na Rzecz Środowiska.
2018-06-23 11:57:38
miniaturka

Kokotek: trwają zapisy na Festiwal Życia

Festiwal rusza w nowej odsłonie w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca. Wśród współorganizatorów wydarzenia, które potrwa od 2 do 8 lipca znalazło się 5 diecezji z terenu województwa śląskiego.
2018-06-23 12:32:19
miniaturka

Abp Jędraszewski: PWT we Wrocławiu służy nadziei, że Chrystus prowadzi do pełni życia

Abp Marek Jędraszewski wygłosił homilię podczas Mszy św. dziękczynnej za 50 lat istnienia i działalności Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, sprawowanej w bazylice archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela.