Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-02 15:11
AC / liveaction.org

Według lekarzy dziecko miało żyć tylko godzinę po porodzie. Teraz obchodzi 3 urodziny!

Organizacja Live Action, zajmująca się ochroną życia, na swojej stronie internetowej przypomniała światu o Bensonie Artmanie, który urodził się przedwcześnie w listopadzie 2017 roku w 23. tygodniu ciąży. Ma teraz trzy lata i świetnie się rozwija!

Autor/źródło: facebook.com/Bensonartman, screen z filmu

Po urodzeniu lekarze powiedzieli, że Benson Artman będzie żył jeszcze tylko godzinę, a następnie zostawili go z matką, by mogła się z nim pożegnać. Miał umrzeć na piersi matki. Początkowo lekarze nawet nie pomagali Bensonowi, ponieważ nie uważano go za zdolnego do życia. Ale rodzice walczyli o swojego dziecko, uznając, że to Bóg kieruje życiem Bensona, a nie lekarze. Pięć godzin później Benson nadal oddychał, a zespół medyczny postanowił wkroczyć i pomóc chłopcu.

Ku zdumieniu całego personelu, Benson nie odszedł. Wygrała w nim wola życia. Medycy zdecydowali więc o umieszczeniu Bensona na oddziale intensywnej terapii noworodków. Dziecko przebywało w szpitalu do kwietnia 2018 roku, kiedy to udało mu się wrócić do domu z rodziną.

Dziś Benson ma trzy lata. Nadal zaskakuje lekarzy swoimi postępami, ku radości swoich rodziców, którzy oddają całą chwałę Bogu –  pisze Live Action. Postępy Bensona można śledzić na jego stronie na Facebooku: fb.com/Bensonartman.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-02 12:49:06
miniaturka

USA: jest szansa na powstrzymanie proaborcyjnych planów demokratów

Wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych nie dają jasnej odpowiedzi na pytanie o kierunek zmian prawnych dotyczących aborcji. Ogłoszone właśnie zwycięstwo Marianette Miller-Meeks jest jedną z cegiełek, które mogą stworzyć mur uniemożliwiający dalszą liberalizację prawa aborcyjnego
2020-12-02 14:00:04
miniaturka

Senat za handlową niedzielą 6 grudnia. Ustawa idzie do podpisu prezydenta

Senat w środę nie zaproponował poprawek do nowelizacji ustawy, która incydentalnie zniesie zakaz handlu w niedzielę 6 grudnia. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta.
2020-12-02 14:32:10
miniaturka

Pracodawca zdecyduje o zakrywaniu ust i nosa przez pracowników

Od środy to pracodawca decyduje o zakrywaniu ust i nosa przez pracowników, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba – zakłada rozporządzenie, które w trybie obiegowym przyjęła Rada Ministrów a opublikowano we wtorek w Dzienniku Ustaw. Podczas posiłków w pracy nie obowiązują maseczki.
2020-12-02 15:18:13
miniaturka

Zagrożenia i szanse dla mediów w dobie pandemii – debata PAP z udziałem top menadżerów

Jak prowadzić przedsiębiorstwo medialne i jak zarządzać informacją w dobie koronawirusa? Odpowiedzi na te pytania, 8 i 9 grudnia, będą udzielać czołowi polscy menadżerowie medialni podczas dwóch debat zapowiadających III edycję konferencji Media Przyszłości. Obydwa wydarzenia są organizowane przez PAP.
2020-12-02 15:42:19
miniaturka

Papież do Polaków: Niech Maryja będzie znakiem niezawodnej nadziei!

Papież przypomniał dziś Polakom o nowennie do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. „Niech Maryja nas strzeże od zła” – powiedział Franciszek.
2020-12-02 16:03:08
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Budować dom bez pomocy architekta lub ekspertyzy geologicznej to szaleństwo. To musi doprowadzić do katastrofy. Dlaczego wydaje się nam, że dobre życie, udana miłość, mocna rodzina to totalny spontan, że można zbudować to wszystko tak po prostu o własnych siłach, bez architekta, bez reguł, bez fundamentu?