Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-17 13:30
ek / KAI

Watykan: w listopadzie kolejne spotkanie poświęcone adhortacji Evangelii Gaudium

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji organizuje w Watykanie II Spotkanie Międzynarodowe poświęcone perspektywom wdrożenia w życie Kościoła adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium.

Autor/źródło: Pixabay, x_oni, licencja: Pixabay License

Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-30 listopada br.

W zaproszeniu Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella wskazuje, że drugie międzynarodowe spotkanie odbędzie odbędzie się dokładnie pięć lat po pierwszym zgromadzeniu, na którym rozważano papieski dokument poświęcony ewangelizacji. 

Celem tego wydarzenia jest refleksja nad pierwszą adhortacją apostolską Franciszka oraz nad przebytą już drogą. "Pragniemy jednocześnie rozważyć perspektywy na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że taka refleksja jest bardzo aktualna i może nas zainspirować do owocnej pracy duszpasterskiej w całym Kościele" - wskazuje abp Fisichella.

Spotkanie przeznaczone jest dla biskupów, kapłanów i osób świeckich, którzy w ramach Konferencji Episkopatu, jak też na poziomie diecezjalnym, zajmują się ewangelizacją oraz tematami jej pokrewnymi, a także dla wszystkich tych, którzy są zaangażowani duszpastersko oraz zainteresowani poruszaną tematyką.

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony www.pcpne.va obsługiwanej w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim.

mip (KAI/nowaewangelizacja.org) / Watykan

***

Adhortację Evangelii gaudium można przeczytać w: Bibliotece OPOKI.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy