Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-19 09:41
nc / Łukasz Sośniak SJ

W Ugandzie uruchomiono pierwszą telewizję katolicką

W Ugandzie rozpoczęła nadawanie pierwsza telewizja katolicka. Powstała ze zbiórek pieniędzy prowadzonych wśród wiernych. Lokalni biskupi podkreślają, że jest to potężne narzędzie ewangelizacji.

Widok na stolicę Ugandy - Kampalę
Autor/źródło: Martin Bekkelund/commons.wikimedia.org/CC BY-NC-ND 2.0

Ugandyjska Telewizja Katolicka (Uctv) nadaje programy w rejonie Kampali w promieniu około 60 kilometrów. „Program ma na razie charakter testowy, prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. W międzyczasie podejmujemy próby uzyskania sygnału o szerszym promieniu, tak aby móc dotrzeć do wszystkich mieszkańców kraju” – powiedział ks. Joseph Franzelli, rzecznik ugandyjskiego episkopatu.

Biskupi podkreślają, że nowa telewizja jest ważnym elementem w dziele ewangelizacji Ugandy. „Chcemy, aby pojawiała się w niej Dobra Nowina, zarówno w znaczeniu ewangelicznym, jak i medialnym” – napisali hierarchowie.

Historia telewizji rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy biskupi, podczas zebrania episkopatu, ogłosili zamiar jej uruchomienia. Po uzyskaniu licencji rozpoczęli zbiórkę funduszy. Poprosili wiernych, aby złożyli się na to dzieło ofiarując nawet najmniejsze kwoty. Ta strategia okazała się bardzo skuteczna.

Źródło: Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-18 18:14:12
miniaturka

Pierwsze spotkanie koordynatorów Fundacji Świętego Józefa

Wraz z początkiem roku zainicjowała działalność Fundacja Świętego Józefa, powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Dzisiaj w Warszawie po raz pierwszy spotkali się mianowani przez biskupów diecezjalni koordynatorzy Fundacji.
2020-02-19 08:08:34
miniaturka

Gibraltar: mieszkańcy walczą o obronę życia poczętych

Parlament Gibraltaru zdecydował o przeprowadzeniu referendum w sprawie aborcji. Ta brytyjska posiadłość na południu Półwyspu Iberyjskiego jest bastionem obrony życia w Europie – poddanie się tam aborcji i wykonanie jej to przestępstwo, za które grozić może nawet dożywocie.
2020-02-19 08:48:53
miniaturka

Abp Marino: dyplomaci watykańscy muszą najpierw wzrastać jako kapłani

- Słowa Papieża są przewodnikiem prowadzącym ku nawróceniu serca, aby najpierw wzrastać jako kapłani, a potem jako dyplomaci - powiedział prezes Papieskiej Akademii Kościelnej, komentując list Franciszka o nowym obowiązku misyjnym przyszłych dyplomatów watykańskich.
2020-02-19 09:32:06
miniaturka
play

Gobeliny Rafaela wróciły na swoje miejsce, ale tylko na tydzień

Tylko przez tydzień będzie można podziwiać wystawę poświęconą Rafaelowi w Kaplicy Sykstyńskiej. Prezentację gobelinów ze scenami z Dziejów Apostolskich zorganizowano w Watykanie z okazji 500. rocznicy śmierci artysty.
2020-02-19 09:45:53
miniaturka

Papież: nie wierzę szatanowi, ale wierzę i wiem, że istnieje

– Niektórzy twierdzą, że szatan nie istnieje, lecz że to my sami mamy w sobie na skutek różnych schorzeń tę tendencję do zła. To prawda, że jesteśmy zranieni, ale prawdą jest również to, że szatan istnieje i nas zwodzi – powiedział Papież we włoskiej telewizji katolickiej TV2000.
2020-02-19 10:26:14
miniaturka

Kapucyni: wyślij pączka do Afryki!

Bracia misjonarze zachęcają, aby w tłusty czwartek część pieniędzy przeznaczyć na konkretną pomoc dzieciom i ubogim z Afryki. - Rozwijajmy razem dzieło miłosierdzia! - wołają kapucyni, pracujący na misjach.