Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-19 14:52
AC

Twarz Chrystusa na schodach po katastrofie śnieżnej w Madrycie [WIDEO]

Po katastrofie śnieżnej, przez którą wiele osób cierpi w Madrycie i która spowodowała już cztery zgony, ksiądz Toño Casado wraz z parafianami utworzyli śnieżny krucyfiks naturalnej wielkości. „Śnieg się stopi, ale Jezus ze śniegu zawsze będzie żywy w naszych oczach” – mówi kapłan.

Krzyż z niezwykłą twarzą Chrystusa znalazł się na schodach do parafii Pilar de Madrid. Film, w którym ksiądz i parafianie śpiewają pobożny hymn obok śnieżnego krucyfiksu, został już obejrzany przez ponad 12 tys. internautów.

Na youtube.com można wysłuchać tej pieśni dla Chrystusa. „To pieśń dla tych, którzy czują zimno. Jezus topi się dla nas, jest Ogniem, który podtrzymuje naszą nadzieję w zimowe noce” – podkreśla wykonujący ją ksiądz z Hiszpanii. Pieśń została nagrana w temperaturze -5º na schodach Parroquia del Pilar w Madrycie. „Nie da się nastroić instrumentów... ale nagrywamy to prosto z serca w białej ciszy nocy” – mówi.

„Mój Chrystus w śniegu… Stopniowo rozpływa się przed ludźmi, ponieważ kocha wszystkich, a jego serce nie jest z lodu. Dbajmy o siebie. Bóg tego chce" – pisze ks. Toño Casado, który jest księdzem diecezjalnym Archidiecezji Madrytu, muzykiem i dyrektorem.

źródło: kath.net; youtube.com - Toño Casado Oficial

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-19 13:28:59
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Niektórzy zamiast słuchać Słowa Bożego, podsłuchują je, aby wyszukiwać „haki” - jak kiedyś faryzeusze. A jak ja słucham tego, co mówi do mnie Bóg?
2021-01-19 14:01:52
miniaturka

Opoka w czołówce portali religijnych!

Jak podał serwis Wirtualne Media, w porównaniu z listopadem ubiegłego roku w grudniu portal Opoka osiągnął jeden z największych wzrostów odwiedzalności wśród serwisów religijnych. Zyskaliśmy 215,1 tys. użytkowników, co oznacza wzrost o 24,9 proc.
2021-01-19 14:27:03
miniaturka

Klinika Budzik mogłaby przyjąć Polaka, któremu w Wielkiej Brytanii grozi eutanazja

Poinformował o tym prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, członek rady nadzorczej olsztyńskiej kliniki i poseł. „Nie ma problemu z przewiezieniem pacjenta do nas" – powiedział w rozmowie z portalem Interia. „Mówimy o bezpośrednim ratowaniu życia” – podkreślił.
2021-01-19 15:53:25
miniaturka

Internetowe petycje w obronie życia Polaka, któremu odłączono wodę i pożywienie

Zamieszczone na kilku portalach apele podpisały już tysiące internautów. "Szpital stwierdził, że syn się nigdy nie obudzi i że życie w takim stanie jest «niegodne». Jednak syn się wybudził, oddycha samodzielnie, reaguje na swoje imię, płacze" - pisze w jednym z nich matka Polaka.
2021-01-20 08:43:54
miniaturka

Niedzielski o luzowaniu obostrzeń: wszystkie decyzje muszą być bardzo ostrożne

Wszystkie decyzje, które teraz będziemy podejmowali, muszą być decyzjami bardzo ostrożnymi. Liczba zachorowań na COVID-19 systematycznie maleje, jednak martwi duża liczba zgonów, a ona jest jednym z kluczowych argumentów – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
2021-01-20 09:49:35
miniaturka

„9 DNI DLA ŻYCIA" - modlitwa z Polonią w Chicago

Młoda Polonia wraz z Duszpasterstwem Polonijnym Archidiecezji Chicago zapraszają od 21 stycznia do wspólnej modlitwy „9 DNI DLA ŻYCIA" z prośbą o ochronę ludzkiego życia. Codziennie o 7 a.m. czasu Chicago intencja i refleksja na dany dzień, a wieczorem modlitwa z młoda Polonią.