Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-07 14:32
AC / maj / KAI

Trwa nabór do IV edycji Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów

Trwają zapisy na IV edycję Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów (2019 – 2021), która odbywać się będzie w Ośrodku konferencyjno – rekolekcyjnym w Porszewicach.

Autor/źródło: AC

Tym razem do udziału zaproszeni są szczególnie mężczyźni zaangażowani w Kościele. Jeden z warsztatów poświęcony będzie specyfice pracy z męskimi grupami.

Ogólnopolska Szkoła Ewangelizatorów to projekt kościelny powstały z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji. Podstawowym założeniem OSE jest formowanie do Nowej Ewangelizacji osób koordynujących projekty ewangelizacyjne na poziomie ogólnopolskim, diecezjalnym, parafialnym czy wspólnotowym a także współpraca środowisk ewangelizacyjnych z Polski i środowisk polonijnych.

W skład wykładowców i gości OSE wchodzą m.in.: abp Grzegorz Ryś (Łódź) – Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji, metropolita łódzki, abp Rino Fisichella (Watykan) – Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Jose Octavio Ruiz Arenas (Watykan) – Sekretarz Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji, bp Dominique Rey (Francja) – Ordynariusz diecezji Frejus-Tulon, ks. prał. Krzysztof Marcjanowicz (Watykan) – pracownik Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji, ks. Marek Grygiel SChr (Poznań) – superior Domu Generalnego Księży Chrystusowców, członek Rady Naukowej Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego, o. Andrzej Makowski CSsR (Lublin) – prefekt Tirocinium Pastoralnego Redemptorystów w Lublinie, wykładowca homiletyki WSD Redemptorystów w Tuchowie i WSD Zakonu Paulinów w Krakowie, Jose H. Prado Flores (Guadalajara – Meksyk) – Dyrektor kerygmatycznego projektu Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA), członek CHARIS (Międzynarodowa Służba Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej), Angela Chineze (Brazylia) – Dyrektor SESA Brazylia, Michelle Moran (Anglia) – wieloletnia przewodnicząca międzynarodowej służby Odnowy Charyzmatycznej ICCRS, Ulf Ekman (Szwecja) – charyzmatyczny mówca, teolog, autor wielu cenionych publikacji, były założyciel i pastor niezwykle dynamicznie rozwijającego się neozielonoświątkowego Kościoła Słowo Życia w Uppsali, konwertyta na katolicyzm, czy James Murphy (USA) – prezydent i dyrektor formacyjny ICCRS.

Każda edycja OSE składa się z czterech modułów rozłożonych na dwa lata formacji. W ramach czwartej edycji odbędą się spotkania w weekend w listopadzie 2019 r, w maju i w październiku 2020 r. oraz w kwietniu 2021 r. Kolejne tematy to: „Kerygmat i Nowa Ewangelizacja”, „Duch Święty i Kościół – dynamika Nowej Ewangelizacji”, „Drogi doświadczenia Boga – duchowość Nowej Ewangelizacji”, „Idźcie i czyńcie uczniów – obszary i metody Nowej Ewangelizacji”.

Formacja odbywa się poprzez wykłady, warsztaty, pracę własną uczestników oraz modlitwę i udział w Eucharystii. Przewidziany jest również udział w projektach ewangelizacyjnych przygotowanych wspólnie z Zespołem KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

„W najbliższej edycji OSE zapraszamy szczególnie mężczyzn zaangażowanych w Kościele. Chcemy jeden z warsztatów poświęcić specyfice pracy z męskimi grupami. Bazując na doświadczeniach weekendów męskich inicjatyw przyjrzymy się specyfice ewangelizacji mężczyzn i prowadzenia ich do żywej wiary i zaangażowania w Królestwo Boże. Niezależnie od rodzajów męskich wspólnot praca z mężczyznami ma swoją specyfikę. Warto ją uchwycić, by dostroić pracę w naszych środowiskach do męskiej wrażliwości” – piszą organizatorzy.

Więcej na: nowaewangelizacja.org.

maj / Porszewice

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-07 12:37:08
miniaturka

Meksyk wygrał Mistrzostwa Świata Bezdomnych w Piłce Nożnej!

Meksyk został zwycięzcą Piłkarskich Mistrzostw Świata Bezdomnych, które rozegrano w stolicy Walii – Cardiff. W spotkaniach finałowych mężczyźni pokonali 5:1 Chile, a kobiety wygrały 6:0 z Peru.
2019-08-07 13:27:24
miniaturka

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – największy pomnik św. Jana Pawła II

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wydała raport podsumowujący jej działalność w 2018 roku. To dobra okazja aby przyjrzeć się organizacji, która od 2000 roku wspiera polską młodzież we wszechstronnym rozwoju poprzez stypendia edukacyjne oraz formację duchową.
2019-08-07 13:56:41
miniaturka

Polska Pielgrzymuje

Trwa sezon pielgrzymkowy oraz akcja #PolskaPielgrzymuje w serwisach społecznościowych. Jak co roku do pielgrzymów fizycznych dołączają pielgrzymi duchowi.
2019-08-07 15:09:18
miniaturka

Papież: Kościół matką wszystkich, wyciągającą rękę, aby podnieść

W misji Apostołów, poprzez których działy się znaki i cuda, dostrzegamy Kościół, który widzi ludzi będących w potrzebie, nie zamyka oczu i pragnie tworzyć dobre relacje, budować mosty przyjaźni i solidarności.
2019-08-07 15:34:29
miniaturka

Wolontariusze Służby Medycznej Caritas w służbie pielgrzymom

Wolontariusze Służby Medycznej Caritas towarzyszą pielgrzymom, którzy pokonują setki kilometrów w drodze do cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
2019-08-07 15:40:10
miniaturka

Poświęcenie kopii obrazu Matki Bożej Licheńskiej do kościoła w Kryszkowicach

W obrzędzie poświęcenia kopii obrazu Matki Bożej Licheńskiej wzięli udział dziś pielgrzymi, którzy modlili się podczas Mszy św. południowej celebrowanej w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.