Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-12 10:21
AC

Tomasz Wolny w drodze na Jasną Górę z dziećmi: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”

Znany dziennikarz Tomasz Wolny wybrał się na pielgrzymkowy szlak wraz z trójką dzieci. Na swoim facebookowym profilu zachęca do pisania intencji, które złoży u stóp Maryi. „Słońce, burza, deszcz, wiatr, ale wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” – pisze.

Autor/źródło: facebook.com/tomaszwolnydziennikarz

Tomasz Wolny, znany m.in. z programu „Pytanie na śniadanie”, jest już bardzo blisko Jasnej Góry wraz ze swoimi dziećmi. „Ale, że pielgrzymuje sam tata z trójką dzieci?! Nie sam, bo z najlepszą z grup - BRĄZOWĄ!” – pisze dziennikarz na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Dodaje, że grupa jest brązowa habitami Franciszkanów i Franciszkanek, a on sam i jego dzieci są zaopiekowani na trasie nieopisaną ludzką gościnnością.

„Kto nie był nie zrozumie, kto był - wie wszystko” – dzieli się Tomasz Wolny. Przed nim ostatnie kilometry w drodze na Jasną Górę. „Jeśli ktoś by chciał, to napiszcie proszę Wasze intencje tutaj albo na priv (czyt. facebook.com/tomaszwolnydziennikarz), a zaniosę je prosto do Matki” – pisze Wolny.

„Słońce, burza, deszcz, wiatr, ale wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” – dodaje na koniec swojego wpisu.

źródło: facebook.com/tomaszwolnydziennikarz


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-11 16:12:53
miniaturka

Oaza Rodzin wróciła do Rzymu

Po okresie pandemicznej przerwy Oaza Rodzin powróciła do Rzymu. Oazowe rekolekcje trzeciego stopnia przeżywają w Wiecznym Mieście m.in. przedstawiciele archidiecezji gdańskiej i krakowskiej. Celem Oazy jest prawdziwe poznanie Kościoła.
2021-08-12 09:26:12
miniaturka

Abp Jędraszewski: Słowa o macierzyństwie jako udręce obrażają na wszystkich

„Jak można mówić o kobiecie, że przez macierzyństwo zamienia się w niewolnicę i gotuje sobie udrękę na całe dwadzieścia lat? Przecież to nas wszystkich obraża” – mówił abp Marek Jędraszewski na Jasnej Górze, odnosząc się do słów Donalda Tuska.
2021-08-12 09:52:32
miniaturka

Sejm za wzrostem nakładów na zdrowie i karaniem atakujących personel punktów szczepień

Osiągnięcie poziomu 6 proc. PKB na ochronę zdrowia w 2023 r. i określenie ścieżki wzrostu do 7 proc. PKB w 2027 r. – przewiduje uchwalona w środę ustawa. Zawiera ona także m.in. przepisy o karaniu osób naruszających nietykalność personelu punktów szczepień przeciw COVID-19.
2021-08-12 10:21:15
miniaturka

Bp Aleh Butkiewicz: Kościół nie może być obojętny wobec wydarzeń społecznych

Brutalne tłumienie demonstracji i sankcje są na Białorusi na porządku dziennym. Kraj ten ciężko został też doświadczony przez kryzys Covid-19. Mniejszość katolicka również cierpi z powodu represji. Jak wygląda tam sytuacja? Opowiada bp Aleh Butkiewicz, przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi.
2021-08-12 10:30:04
miniaturka

Gwałtownie rośnie sprzedaż fałszywych kart szczepień na czarnym rynku

Jako że wysoce zakaźny wariant Delta koronawirusa rozprzestrzenia się na całym świecie, wzrasta również sprzedaż fałszywych kart szczepień dla tych, „którzy nie chcą przyjąć szczepionki” – wynika z analizy zespołu badawczego ds. cyberzagrożeń Check Point Research (CPR). Karty można kupić za sto dolarów.
2021-08-12 10:51:31
miniaturka

W Oregonie nie musisz już umieć czytać, pisać ani liczyć, żeby skończyć szkołę średnią

Podpisane właśnie przez gubernator Oregonu Kate Brown prawo daje możliwość ukończenia szkoły średniej bez umiejętności czytania, pisania i liczenia. Wszystko w imię poprawności politycznej, która uważa te podstawowe szkolne przedmioty za przejaw białej dominacji.