Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-05 10:46
S. Zielińska / Salve TV

Spotkał Boga. I zaczął robić takie rzeczy

Bóg jest lekarstwem na całe zło na świecie. Czemu nie zanieść Go osobom, które siedzą w tym wszystkim? To dlatego stawiamy na ewangelizację bezdomnych - mówił Marcin Ostrowski, prezes Fundacji Ja Jestem.

- Kilka lat temu doświadczyliśmy spotkania z Żywym Bogiem. Bóg kocha każdego człowieka miłością, która jest dla nas niepojęta i chce nam nią doświadczyć. Niestety my często w życiu siedzimy w swoich planach, grzechach, zamiast spojrzeć na Niego i poprosić, by przyszedł - mówił Marcin Ostrowski prezes Fundacji Ja Jestem pomagającej m.in. osobom zagrożonym lub wykluczonym społecznie.

- Znalazłem się na rekolekcjach i podjąłem decyzję nawrócenia. To zmieniło nasze życie. Doświadczyliśmy z narzeczoną wielu cudów i przemiany - dodawał.

- Kiedy zaczęliśmy żyć w czystości to zrozumieliśmy, że miłość i małżeństwo to oddanie siebie. To przygotowało nas do ślubu - podkreślał.

- Bóg jest lekarstwem na całe zło na świecie. Czemu nie zanieść Go osobom, które siedzą w tym wszystkim? - zastanawiał się.

- To dlatego stawiamy na ewangelizację bezdomnych - mówił.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-05 08:23:08
miniaturka

Kard. Woelki wyjaśnia stawkę sporu o interkomunię w Niemczech

Metropolita Kolonii wyjaśnił racje, dla których niektórzy niemieccy biskupi nie zgadzają się na udzielanie Komunii protestantom z małżeństw mieszanych.
2018-06-05 08:47:27
miniaturka

Franciszek: ekumenizm wciąż musi znaczyć naszą drogę

O owocach płynących z pokonywania wzajemnych uprzedzeń i konieczności dalszego kroczenia drogą ekumenizmu mówił Papież w czasie spotkania z niemieckim komitetem Światowej Federacji Luterańskiej.
2018-06-05 08:57:18
miniaturka

Wykład Abp. Jędraszewskiego: Sartre a rewolucja antropologiczna

Abp Marek Jędraszewski w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Rok 1968 - 50 lat od Rewolucji Antropologicznej", w Auli Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, wygłosił wykład „Sartre a rewolucja antropologiczna".
2018-06-05 10:49:40
miniaturka

Drugi dzień finału XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie

W Niepokalanowie trwa dwudniowy finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W ostatecznych eliminacjach spotyka się 118. finalistów – przedstawicieli każdej diecezji, wyłonionych w ramach wcześniejszych etapów konkursu z prawie 30 000 wszystkich uczestników.
2018-06-05 11:26:34
miniaturka

Opole: spotkanie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji

W poniedziałek 4 czerwca w Opolu zakończyło się dwudniowe spotkanie Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, któremu przewodniczy abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.
2018-06-05 11:47:07
miniaturka
play

Ks. Marek Dziewiecki: Bezwzględny warunek małżeński

W drugiej części cyklu "O miłości naprawdę" ks. Marek Dziewiecki, psycholog, duszpasterz i rekolekcjonista porusza kwestie powołania do małżeństwa, rodziny i wyjaśnia, czy istnieje powołanie do bycia singlem.