Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-23 17:59
AC

SMS na dobranoc z Opoką. Oto 10 wybranych cytatów!

Od kilku lat w okolicy 21.00 na facebookowym profilu portalu Opoka prezentowane są cytaty na dobranoc, zarówno te z Pisma Świętego, jak i m.in. myśli świętych. Cieszą się one dużą popularnością. Od niedawna są publikowane również na Twitterze. Zapraszamy do czytania krótkich refleksji przed snem!

Autor/źródło: Pixabay, sweetlouise, licencja: CC0

Krótkie wiadomości na dobranoc, oznaczane hashtagiem #smsopoka, mają już spore grono stałych czytelników na Facebooku. Od niedawna pojawiają się także na Twitterze. Wszyscy czytający SMS-y są objęci modlitwą. Umieszczane są cytaty z Pisma Świętego, cytaty świętych, czy też krótkie refleksje po wieczornej modlitwie.

Oto 10 wybranych cytatów z umieszczonych w minionym czasie:

1. „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość”.
/1 Kor 13,13/

2. „Wierny bowiem przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł”.
/Syr 6,14/

3. „Szatan ma tylko jedną bramę, aby wejść do naszej duszy: wolę. Bramy ukryte nie istnieją. Nie ma żadnego grzechu, jeśli nie został on popełniony za zgodą woli. Skoro w grę nie wchodzi wola, to nie jest to grzech, a tylko słabość ludzka”.
/św. Ojciec Pio/

4. „Panie, przyjdź do naszych serc... Tak bardzo Ciebie nam potrzeba”.
/SMS po modlitwie/

5. „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał” /Ps 37, 5/

6. „Jeśli wasze serce będzie czyste, Bóg uczyni wielkie rzeczy dla was i przez was”.
/św. Matka Teresa z Kalkuty/

7. „Kto prawdziwie spotkał Chrystusa, nie może zatrzymywać Go dla siebie, ale winien Go głosić”.
/św. Jan Paweł II/

8. „Kiedy nie wiesz, jaką decyzję masz podjąć, spędź noc przed Najświętszym Sakramentem. Rano podejmiesz właściwą decyzję”.
/św. Matka Teresa z Kalkuty/

9. „Światło wschodzi dla sprawiedliwego i radość dla ludzi prawego serca”.
/Ps 97,11/

10. „Jezus nie powołuje tych, którzy są godni, ale tych których sam chce”.
/św. Tereska/

Zapraszamy do śledzenia Opoki w mediach społecznościowych i do czytania tych krótkich refleksji przed snem. Dziękujemy wszystkim stałym czytelnikom SMS-ów.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-23 15:57:54
miniaturka

Bp Trochanowski: Nie wyobrażam sobie bycia urzędnikiem, byłem i będę duszpasterzem

„Nie wyobrażam sobie bycia urzędnikiem, biurokratą. Zawsze byłem duszpasterzem i to chcę dalej realizować. Pragnę być zawsze jak najbliżej wiernych, spotykać się z nimi, rozmawiać, dzielić ich troski, problemy i przez to jak najlepiej ewangelizować" – zapewnia bp Arkadiusz Trochanowski.
2021-01-23 16:29:41
miniaturka

Papież: cnoty są jak witaminy, a wady jak pasożyty!

Włoski kanał Discovery zaprezentuje cykl rozmów z papieżem Franciszkiem dotyczący cnót i wad. Cykl utrzymany jest w bardzo przyjacielskim i swobodnym tonie, porusza nie tyle teoretyczne problemy nauki Kościoła, ale sprawy bliskie każdemu z nas – blaski i cienie ludzkiej egzystencji.
2021-01-23 16:50:04
miniaturka

Broń jądrowa powinna zostać zakazana! Biskupi świata apelują o rozbrojenie

Biskupi z całego świata wyrażają zadowolenie z wejścia w życie Traktatu ONZ o zakazie broni jądrowej. Wzywają rządy do jego podpisania i ratyfikacji. Przypominają o aktywnej roli Kościoła w budowaniu poparcia dla tej międzynarodowej umowy. Papież nieustannie nawołuje do pozbycia się broni masowego rażenia.
2021-01-23 18:33:11
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

W języku greckim istnieją dwa słowa na określenie czasu. Jest „chronos”, wskazujący na biegnące godziny, dni, lata, w których mają miejsce określone wydarzenia. Jest i drugie słowo: „kairos”, oznaczające czas specyficzny, wskazujące na określony moment w historii zbawienia. Czas, w którym w sposób szczególny działa Bóg.
2021-01-24 09:24:24
miniaturka
play

Abp Depo: Każdy ma misję w międzyludzkiej komunikacji

Każdy z nas ma określoną misję do spełnienia w międzyludzkiej komunikacji i odpowiedzialności za prawdę – uważa przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, z okazji publikacji papieskiego orędzia na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce przypada w tym roku 19 września.
2021-01-24 10:31:16
miniaturka

Rozpoczynające się w poniedziałek szczepienia seniorów nie są zagrożone

Pierwsze szczepionki przeciw COVID-19 trafią do punktów szczepień powszechnych już w niedzielę wieczorem – powiedział PAP prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Zapewnił, że rozpoczynające się w poniedziałek szczepienia seniorów nie są zagrożone.