Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-24 12:33
AC / pab/KAI

Rozpoczęła się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

„Centrum ratunkowe” - to hasło tegorocznej Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2021”. W wydarzeniu bierze udział ok. 70 ewangelizatorów, a obszarem ich działania są okolice obleganego przez turystów Jeziora Solińskiego.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC0

W piątek i w sobotę odbywa się performance na Zaporze Solińskiej, który jest połączeniem różnych form artystycznych i ewangelizacji. Na długości kilkunastu metrów stworzone zostały różne strefy, np. tańca, śpiewu, czy zabaw dla dzieci.

- Chcemy tu na zaporze pokazać, że Kościół jest radosny, ogłosić, że Kościół jest też poza świątynią. Oczywiście nie przekreślamy sakramentów, czy liturgii, ale czasem trzeba komuś pomóc tam dotrzeć właśnie przez takie chrześcijańskie wydarzenia - mówi ks. Mateusz Rutkowski, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej.

Ewangelizacja będzie kontynuowana także w niedzielę. O 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku Mszy św. będzie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Popołudniu natomiast zaplanowano ewangelizację uliczną i piknik „Niebiańska plaża”. Z kolei o 19.00 w amfiteatrze w Polańczyku teatr Przedmieście wystawi sztukę „Święty”. Po niej zespół Bankruci poprowadzi koncert uwielbienia. Na tym zakończy się tegoroczna akcja.

Wyjście do turystów poprzedziły rekolekcje dla ewangelizatorów, które poprowadził sercanin ks. Michał Olszewski.

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej i Katolickie Stowarzyszenie „Unum”. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej, a także osoby ze wspólnot z całej Polski.

Bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Adam Szal.

pab / Solina/ KAI

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-24 08:54:30
miniaturka

Najwięcej osób tonie w rzekach i niestrzeżonych kąpieliskach

Najwięcej osób tonie w rzekach i na niestrzeżonych kąpieliskach – powiedziała w rozmowie z PAP rzecznik komisariatu rzecznego policji w Warszawie, podkom. Kinga Czerwińska. „Moim zdaniem, główną przyczyną utonięć jest brawura i nieprzewidywanie tego, co się może wydarzyć" – dodała.
2021-07-24 10:10:31
miniaturka

Nie wystarczy otworzyć drzwi kościołów. Trzeba wyjść ludziom naprzeciw

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Instytut Liderów Katolickich w Pensylwanii prawie 30 proc. katolików w USA, którzy przed lockdownem regularnie uczęszczali na Msze, nie wróciło do kościołów po zniesieniu przez amerykański episkopat dyspensy od niedzielnego obowiązku.
2021-07-24 10:41:22
miniaturka

Przewodniczący KEP: Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych!

„Pan Jezus nie angażował się w żaden ruch polityczny i udaremniał wszelkie próby łączenia Go ze sprawami politycznymi. Kościół nie może być na usługach stronnictw politycznych ani też nie może dać się im zinstrumentalizować” - podkreślił abp Stanisław Gądecki.
2021-07-24 14:40:32
miniaturka

„Królewski dar”. W niedzielę w Łazienkach Królewskich będzie można oddać krew

W niedzielę w Łazienkach Królewskich będzie można oddać krew oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych w ramach corocznej akcji „Królewski dar”. To już szósta edycja akcji. W poprzednich udało się zebrać ponad 262 litrów krwi od 582 krwiodawców.
2021-07-24 16:08:40
miniaturka

Dziadkowie przekazują młodym doświadczenie wiary

W niedzielę w całym Kościele po raz pierwszy obchodzimy ustanowiony przez papieża Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Motywując swą decyzję Franciszek podkreśla, że często zapomina się o tych osobach, które strzegą naszych korzeni, są ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary.
2021-07-24 16:17:17
miniaturka

Sierra Leone znosi karę śmierci

Większość parlamentarzystów w Sierra Leone zagłosowała za zniesieniem kary śmierci. Aby decyzja ta stała się obowiązującym prawem wymagany jest jeszcze podpis prezydenta Juliusa Maady Bio. Kara śmierci zostanie zastąpiona karą dożywotniego więzienia lub karą pozbawienia wolności na minimum 30 lat.