Rozpoczął się cykl spotkań „Znajdź pomysł na siebie”

Rozpoczął się cykl spotkań dla młodzieży w ramach projektu „Znajdź pomysł na siebie”. Projekt ten organizowany jest przez stowarzyszenie Muza Dei i ma na celu aktywizację młodych ludzi do pięknego i dobrego życia, pełnego pasji oraz realizacji celów i spełniania marzeń.

W sumie odbędzie się aż 60 takich spotkań w 10 województwach w Polsce.

Każde spotkanie trwa 90 minut (dwie godziny lekcyjne), w trakcie których prowadzący wraz z młodzieżą próbują - niekiedy w żartobliwy sposób - odpowiedzieć na pytanie gdzie dziś warto szukać szacunku, miłości i akceptacji - niezbędnych wartości, aby budować silne, zdrowe społeczeństwo i promować wartości rodzinne, które stanowią fundament przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

Spotkania profilaktyczne „Znajdź pomysł na siebie” są zachętą dla młodych ludzi do życia wolnego od wszelkich nałogów, pełnego szczęścia i miłości. Celem projektu jest przekonanie młodego człowieka, że może odnaleźć w swoim życiu prawdziwe szczęście, budować trwałe, zdrowe i silne relacje oraz świadomie i aktywnie przeżyć życie, realizując swoje pasje, wykorzystując talenty i spełniając marzenia.

Muza Dei to stowarzyszenie, które działa na rzecz szeroko rozumianej kultury i promuje pozytywne wartości w życiu społecznym. Dlatego też „Znajdź pomysł dla siebie” to kolejny projekt stowarzyszenia, który skupia się na młodym, często zagubionym, człowieku. Organizatorom zależy na tym, by młode osoby nie musiały już po omacku szukać szczęścia, lecz by mogły żyć pełnią życia, odnajdując prawdziwy pomysł na siebie.

Spotkania są skonstruowane w taki sposób, by zainspirować wszystkich jego uczestników i zachęcić ich do aktywnego przeżywania młodości. Program artystyczny o wysokiej jakości podparty jest świadectwami z życia artystów. Zawiera on także elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany jest na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY. Do udziału w projekcie „Znajdź pomysł na siebie” zostali zaproszeni artyści, którzy pomagają młodzieży w prosty i zrozumiały sposób wskazać gdzie dziś warto szukać szacunku, miłości i akceptacji. Wśród nich nie brakuje niezawodnego zespołu Full Power Spirit, który poprzez beat-box i hip-hop wprowadzi uczniów w świat pozytywnych wartości. W ramach projektu odbywają się także spotkania dla wychowawców i nauczycieli, którzy biorą udział w specjalnych warsztatach podejmujących tematykę reagowania i zapobiegania przestępczości. Warsztaty te prowadzone są przez grupę specjalistów i praktyków.

Ambasadorami projektu są znani artyści, dziennikarze, a także ludzie ze świata biznesu. Wśród nich znajdziemy: Mateusza Banaszkiewicza, Martę Januszewską, Dominikę Chorosińską, Olgę Szomańską, Macieja Gnyszkę, Agnieszkę Cudzich oraz Andrzeja Sobczyka.

Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Muza Dei / Nowy Targ

« 1 »

reklama

reklama

reklama