Strona główna
opoka.org.pl
2021-10-12 09:44
AC / @JasnaGoraNews

Relikwie bł. Carla Acutisa są już na Jasnej Górze

W pierwszą rocznicę ogłoszenia Carla Acutisa błogosławionym, jego relikwie trafiły na Jasną Górę. O relikwie Włocha, który zapalał świat modlitwą różańcową, a Internet był dla niego drogą do ewangelizacji, postarał się o. Azariasz.

Autor/źródło: twitter.com, @JasnaGoraNews

Przekazanie relikwii bł. Carla Acutisa na Jasną Górę odbyło się podczas Apelu Jasnogórskiego 11 października. Na uroczystości był obecny abp Wacław Depo.

Dzień wcześniej minął rok od beatyfikacji 15-letniego Włocha, dla którego Internet był drogą do ewangelizacji. Acutis umiłował Eucharystię i modlitwę różańcową. Kochał nie tylko ludzi, ale i zwierzęta, naśladując w tym św. Franciszka z Asyżu.

„Mamy nadzieję, że błogosławiony będzie przykładem odwagi i wiary w Jezusa Eucharystycznego szczególnie dla młodych ludzi, zwłaszcza pielgrzymujących tu maturzystów” – powiedział kustosz sanktuarium o. Waldemar Pastusiak.

12 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Carla Acutisa.

źródło: @JasnaGoraNews, twitter.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-10-12 08:54:22
miniaturka

#MyChurchToo: francuscy katolicy chcą odnowy Kościoła

Świeccy katolicy we Francji zainicjowali akcję, której celem jest odnowa Kościoła w tym kraju. Jest to reakcja na opublikowanie raportu niezależnej komisji, która przedstawiła wstrząsające dane nt. wykorzystywania seksualnego w środowisku kościelnym we Francji.
2021-10-12 09:16:05
miniaturka

Chrześcijanie w Indiach protestują przeciw przemocy na tle religijnym

Chrześcijańscy liderzy w stanie Uttarakhand w północnych Indiach zorganizowali strajk przeciw grupie 200 terrorystów, którzy zaatakowali i ranili wiernych w kościele w Roorkee, w dystrykcie Haridwar.
2021-10-12 09:19:35
miniaturka

Resort nauki: rektorzy odpowiadają za walkę z mobbingiem na uczelniach

Resort edukacji i nauki na bieżąco monitoruje sytuacje na uczelniach pod kątem przejawów dyskryminacji i przemocy, ale to rektorzy odpowiadają za to, by działały one we właściwy sposób - poinformował PAP resort, odnosząc się do raportu NZS na temat mobbingu na uczelniach.
2021-10-12 09:51:37
miniaturka

Chocim. 400 rocznica wielkiego polskiego triumfu, który uratował Europę

400 lat temu, 9 października 1621 roku, zakończyła się bitwa pod Chocimiem. Było to jedno z najświetniejszych zwycięstw w naszej historii. O znaczeniu bitwy dla losów rywalizacji polsko-tureckiej, ale i dla dziejów Europy opowiada historyk i specjalista tego okresu historii Polski, prof. Wojciech Polak.
2021-10-12 09:53:35
miniaturka

Uciekli przed głodem, pomaga im Caritas

Kryzys migracyjny ma wiele twarzy. Swoje domy codziennie opuszczają tysiące ludzi na całym świecie, szukając schronienia przed wojną i głodem. Licznym spośród nich pomaga Caritas Polska.
2021-10-12 10:24:34
miniaturka

259 dzieci ocalonych od aborcji. Półmetek modlitewnej akcji „40 dni dla życia”

„Wasze modlitwy pomogły dotychczas uratować 259 dzieci przed aborcją” – pisze na stronie akcji 40 Dni dla Życia jej inicjator Shawn Carney. Podkreśla, że liczba ta wzrosła o 48 proc. w porównaniu do zeszłego roku. Przytacza też opowieści uczestników modlitw.