Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-02 19:13
S. Zielińska / ks. Mateusz Mryka

Przystanek Jezus - czas ewangelizacji

Ludzie sami podchodzą do nas księży w sutannach, sióstr zakonnych i świeckich, aby rozmawiać. Mają różnego rodzaju pytania. A czasem po prostu jesteśmy tylko i wyłącznie prowokatorami rozmowy o Bogu. - relacjonuje ks. Mateusz Mryka.

Autor/źródło: ks. Bartłomiej Cudziło

"Ku Wolności wyswobodził nas Chrystus" to hasło tegorocznego przystanku Jezus w Kostrzynie nad Odrą, który odbywa się w ramach Pol'and'Rock Festival. Przystanek Jezus to dzieło ewangelizacji, które ma na celu świadectwo o Jezusie Chrystusie wobec tych którzy zjechali się na festiwal. Pierwsze dni przystanku Jezus od niedzieli do wtorku włącznie, to czas dla ewangelizatorów na rekolekcje.

W tym roku pochylaliśmy się właśnie nad tym zdaniem z Listu do Galatów "ku wolności wyswobodził nas Chrystus". Przewodnikiem na drodze rekolekcji i naszym ewangelizatorem był arcybiskup Grzegorz Ryś. Rekolekcje był dla nas czasem spotkania się z Jezusem: tam medytowaliśmy nad Słowem Bożym, spotykaliśmy Jezusa na modlitwie i uwielbieniu. Aby ewangelizować trzeba być zewangelizowanym. 

Od środy natomiast rozpoczęła się już ewangelizacja: po prostu wyszliśmy na pole festiwalu, aby spotykać się z ludźmi. Ludzie sami podchodzą do nas księży w sutannach, sióstr zakonnych i świeckich aby rozmawiać. Mają różnego rodzaju pytania. A czasem po prostu jesteśmy tylko i wyłącznie prowokatorami rozmowy o Bogu.

No właśnie wczoraj miałem taką sytuację: zatrzymaliśmy się dlatego, że jeden chłopak chciał z nami rozmawiać i za chwilę dołączył się drugi i tak naprawdę to oni między sobą prowadzili ewangelizację. Mimo, że jeden z drugim nie miał zbyt dużego kontaktu z kościołem, to wymieniali się swoim doświadczeniem wiary cytując nawet Słowo Boże. Jedyne co zrobiłem, to uświadomiłem im, że to oni właśnie podzielili się swoją wiarą między sobą. Poszliśmy też na pola i modliliśmy się razem z ludźmi za ich życie o Boże błogosławieństwo, bo oni tego też potrzebują!!!

Wieczorami tutaj pod wielkim namiotem Przystanku Jezus jest uwielbienie, jest czas na spowiedź, ludzie przychodzą rozmawiać... rozwiać wątpliwości.

Około sześciuset ewangelizatorów przyjechało tutaj, aby być z tymi, którzy przyjechali na Festiwal.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-02 16:00:48
miniaturka

Szkoła Zakrystianów

Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście zaprasza zakrystianów, florystów, pracowników Kościoła i wszystkich pragnących pogłębić temat posługi w Kościele, na zajęcia z warsztatami.
2018-08-02 18:13:55
miniaturka
play

Papieska intencja modlitewna: rodzina jest skarbem

W intencji modlitewnej na sierpień Papież zachęca do modlitwy za skarb, jakim jest rodzina. Przypomina także, że nie wystarczy tylko mówić o znaczeniu rodziny, ale trzeba też w społeczeństwie promować odpowiednią politykę prorodzinną.
2018-08-02 18:33:54
miniaturka

Papież zmienił paragraf Katechizmu na temat kary śmierci

Papież Franciszek zmienił paragraf Katechizmu Kościoła Katolickiego na temat kary śmierci. Nowe sformułowanie paragrafu 2267. nie stoi w sprzeczności z wcześniejszym nauczaniem. - napisał prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
2018-08-02 22:29:15
miniaturka

Abp Wojda: kryzys rodziny jest tam, gdzie nie ma miejsca na miłość Bożą

- Kryzys rodziny wkracza tam, gdzie nie ma miejsca na miłość Bożą – mówił abp Tadeusz Wojda, który 2 sierpnia przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
2018-08-03 08:06:55
miniaturka

Dramatyczna sytuacja w Gazie: brakuje pożywienia i leków

Pogarsza się sytuacja w Strefie Gazy. „Brakuje żywności i lekarstw, a państwo od miesięcy nie wypłaca pensji” – alarmuje ks. Mario da Silva. Podkreśla on, że mieszkańcy Gazy nie widzą dla siebie żadnej przyszłości.
2018-08-03 08:37:50
miniaturka

Brazylia: nadzwyczajna modlitwa w intencji obrony życia

U stóp pomnika Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro odbyła się wyjątkowa modlitwa w intencji obrony życia.