Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-07 18:30
ek / KAI

Prymas Polski spotkał się z rodzinami misjonarek i misjonarzy

Abp Wojciech Polak spotkał się w sobotę z rodzicami, rodzeństwem i krewnymi misjonarzy i misjonarek pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / BP KEP, licencja: CC BY

„Wasi bliscy idą w imię Jezusa. Głosząc Ewangelię, sprawując sakramenty, przychodząc innym z pomocą mówią: tu jest Jezus” – wskazał.

Spotkanie odbyło się po raz dwudziesty siódmy. Jak co roku rodzice i krewni misjonarzy spotkali się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, gdzie uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, a później przełamali się z nim opłatkiem i zjedli wspólnie obiad.

„Uczeń misjonarz ma swój centralny punkt odniesienia, którym jest osoba Jezusa. On idzie w Jego imię. Głosi Jego naukę. Działa Jego mocą. Żaden więc uczeń Jezusa, żaden misjonarz nie głosi Ewangelii na własną rękę. Nie głosi Jezusa z inicjatywy własnej czy też jakiejś grupy. To jest misja Jezusa. To jest misja Kościoła” – mówił w homilii Prymas.

Wspominając tych, którzy aktualnie pełnią posługę z dala od domu abp Wojciech Polak prosił też o przekazanie im najserdeczniejszych pozdrowień, podziękowań i zapewnień o modlitwie.

Z krewnymi misjonarzy spotkał się także bp senior Bogdan Wojtuś, który spotkania z misyjną rodziną zapoczątkował oraz ks. kan. Franciszek Jabłoński z duszpasterstwa misyjnego archidiecezji gnieźnieńskiej.

W zorganizowaniu spotkania pomogli klerycy gnieźnieńskiego PWSD, którzy zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną. Był też czas na rozmowy, wspomnienia i dzielenie się nowinami o najbliższych, którzy choć daleko, są w sercu każdej matki, ojca, brata i siostry, niezmiennie obecni.

bgk / Gniezno

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-07 12:32:25
miniaturka

Episkopat: w niedzielę świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W dniu 8 grudnia 2019 r. w kalendarzu liturgicznym Kościoła Powszechnego wypada zbieżność II niedzieli Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
2019-12-07 13:16:58
miniaturka

Abp Szal: musimy otwierać serca na potrzebujących

Abp Adam Szal przewodniczył w dniu 6 grudnia Mszy św. dziękczynnej za odrestaurowanie świątyni pw. św. Mikołaja w Woli Niżnej.
2019-12-07 13:56:15
miniaturka

Abp Gądecki: katecheza dorosłych jest związana ze świadectwem życia

„Katechista umie słuchać słowa Bożego w swoim wnętrzu, pilnie czyta Pismo Święte z nastawieniem modlitewnym, umie przyjąć słowo Boże w swoim sercu i przyswoić je sobie."
2019-12-07 16:26:25
miniaturka

Papież: pomóżmy światu profesjonalnym przygotowaniem i świadectwem życia

„Dzisiejszy świat potrzebuje większej odwagi i wyobraźni, aby otwierać nowe drogi dialogu i współpracy, aby wspierać kulturę spotkania, gdzie godność człowieka, zgodnie ze stwórczym planem Boga, stoi w centrum”.
2019-12-08 11:16:05
miniaturka

8 grudnia - Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie

Kościół na Wschodzie ma już swoje struktury, ale wciąż potrzebuje naszej pomocy i wsparcia, zarówno duchowego, jak materialnego – zaznaczył Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.
2019-12-08 11:52:52
miniaturka

Potrzeby katolików na Wschodzie są ogromne

Odbudowa kościołów i budowa nowych, wsparcie w codziennych wydatkach, a także specjalistyczna pomoc rodzinom - oto kilka przykładów działań podejmowanych przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś okazja, aby wspomóc współwierzących na Wschodzie.