Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-01 10:59
AC

Powołani przez Serce! Jak głosić Dobrą Nowinę? Od Serca...

„Przytul się do Serca Jezusa” – mówi ks. Łukasz Walaszek, posługujący obecnie w Austrii. „Powołani przez Serce” to autorski projekt, który ma na celu rozpowszechnianie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa wszędzie, gdzie się da. Światu potrzeba przylgnięcia do Bożej miłości.

Autor/źródło: Pixabay.com, CC0

„Ewangelizujemy, głosimy Dobrą Nowinę. Organizujemy konferencje, rekolekcje i modlitwy uwielbienia” – mówią autorzy projektu „Powołani przez Serce”. Jest to autorski projekt, który ma na celu rozpowszechnianie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ewangelizatorzy poczuli, że właśnie tego światu dziś potrzeba – przylgnięcia do Serca Zbawiciela.

Informacje o projekcie można odnaleźć na Facebooku: fb.com/Powołani-przez-Serce. Tam też umieszczane są krótkie refleksje o Sercu Jezusa, fragmenty z Pisma Świętego, czy też cytaty jednego z założycieli projektu: ks. Łukasza Walaszka, kapłana z archidiecezji katowickiej, posługującego obecnie w Austrii. Jedna z takich refleksji brzmi: „O Serce Jezusa, jakże Tobie Ufam i oddaje Tobie to wszystko co boli. W Twym Boskim Sercu znajduje pokój, który przeszywa mą duszę. W Tobie jest ukojenie i miłość, która leczy rany. W Twoim Sercu słyszę szept: To dla Ciebie! możesz krzyczeć, płakać i pytać... Popatrz na moje Serce. Jestem i zawsze będę przy Tobie!”. Wartościowe treści o Sercu Jezusa można znaleźć też już na youtube.com i Instagramie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-02-01 09:19:55
miniaturka

Norki z koronawirusem. Stwierdzono pierwszy taki przypadek w Polsce

Zarejestrowano pierwszy w Polsce przypadek zakażenia SARS-CoV-2 u norek – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wirus został zdiagnozowany na fermie w woj. pomorskim na terenie powiatu kartuskiego.
2021-02-01 10:08:09
miniaturka
play

Moment wybrania życiowej drogi. Opowiada ks. Tomasz Nowaczek MIC [wideo]

Po co ślub kościelny, skoro jest tyle rozwodów? Jak dobrze przygotować dziecko, żeby Komunia św. nie była wyścigiem za prezentami? Dlaczego wybrał ksiądz takie powołanie? Wystartował projekt #350na350, w ramach którego zakonnicy odpowiadają na trudne pytania internautów.
2021-02-01 10:29:55
miniaturka

Wzrasta liczba osób, które przyjmują indywidualną konsekrację. Ile jest ich w Polsce?

W Polsce żyje dziś ponad 700 osób, które przyjęło indywidualną konsekrację. Przy ogólnym spadku liczby powołań do życia konsekrowanego w przypadku indywidualnych form zaobserwować można tendencję przeciwną – dynamiczny wzrost. W ciągu ostatnich 2 lat jest to wzrost o niemal 30 proc.
2021-02-01 10:47:53
miniaturka

Co jest najskuteczniejszą bronią obrońców życia?

Pierwsze decyzje Joe Bidena wskazują na faworyzowanie polityki pro-aborcyjnej, co jest złą wiadomością nie tylko dla USA, ale dla całego świata. Obrońcy życia nie powinni jednak popadać w zniechęcenie, ale pamiętać, co jest ich najskuteczniejszą bronią.
2021-02-01 12:18:47
miniaturka

Wideokomentarz GPW: rok 2020 pod znakiem inwestorów indywidualnych

„Rok 2020 przyniósł na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie diametralną zmianę. Udział inwestorów indywidualnych w obrotach się podwoił, a do tego obroty wzrosły o ponad 50 procent” – powiedział Marek Dietl, prezes Zarządu GPW w pierwszym „Wideokomentarzu GPW”.
2021-02-01 12:33:34
miniaturka

Co lektor wiedzieć powinien...? Oto 5 ważnych wskazówek!

Dr Dominik Chwolik, polonista, nadzwyczajny szafarz Komunii św. i ewangelizator, opracował minikurs poprawnego czytania. Co lektor powinien wiedzieć, aby dobrze i wyraźnie czytać Słowo Boże?