Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-20 10:41
S. Zielińska

Platynowa Zdrapka Wielkopostna 2018 dla Fundacji Opoka

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce, organizator akcji Zdrapka Wielkopostna, przyznała Fundacji Opoka wyróżnienie w postaci Platynowej Zdrapki 2018.

Autor/źródło: Anna Bajon

Platynowa Zdrapka Wielkopostna 2018 została przyznana za odkrywanie zadań wielkopostnych i inspirowanie do życia w zgodzie z Bogiem, ludźmi i sobą. Fundacja Opoka była patronem medialnym akcji.

Od 14 lutego, czyli od Środy Popielcowej, osoby biorące udział w akcji codziennie odkrywały jedno wielkopostne zadanie ukryte na planszy Zdrapki.

Tegoroczna edycja tej inicjatywy cieszyła się szczególną popularnością. Plansze przypominające o modlitwie za Ojczyznę i motywujące do przyzywania Ducha Świętego, trafiły do setek tysięcy Polaków w wielu rejonach świata. Ze Zdrapki korzystały osoby w Stanach Zjednoczonych, Australii, Skandynawii, na Syberii, w Kazachstanie, wielu krajach Europy, a także polscy żołnierze stacjonujący w Afganistanie.

Zdrapka, przy pomocy różnorodnych pomysłów, zachęcała do wypełniania wielkopostnego wezwania do postu, modlitwy i jałmużny. Uczestnicy akcji mieli okazję do modlitwy za kraj, rodzinę czy rządzących. Byli także zachęcani do pogłębiania relacji z bliskimi, uroczystego świętowania niedzieli, odbycia wspólnego spaceru czy szczerej rozmowy.

Celem akcji było stworzenie możliwości owocnego wykorzystania czasu Wielkiego Postu i przygotowania się na radość płynącą z Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Więcej informacji o akcji Zdrapka Wielkopostna na stronie:  www.zdrapkawielkopostna.pl 

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Pierwsza edycja Zdrapki odbyła się w 2015 roku, a karty trafiły do kilku tysięcy uczestników. W kolejnych latach Zdrapka docierała już do wielu tysięcy osób w Polsce i poza granicami kraju. Każda edycja ma swoją specjalną myśl przewodnią – w tym roku było nią 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

***

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (WŻCh, CLC) jest świeckim, światowym stowarzyszeniem katolickim, ruchem inspirowanym duchowością św. Ignacego z Loyoli wyrosłym z Sodalicji Mariańskich. Naszą wspólnotę tworzą chrześcijanie: mężczyźni i kobiety, dorośli i młodzież, z różnych grup społecznych, którzy pragną bardziej naśladować Jezusa Chrystusa i współpracować z Nim w swoim życiu przyczyniając się do budowania Królestwa Bożego tu na ziemi. Widzą też Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego jako miejsce do realizacji osobistego powołania w Kościele rzymskokatolickim.

Źródła: zdrapkawielkopostna.plwzch.org.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-20 09:07:24
miniaturka

Bahrajn: rozpoczęto prace przy budowie katolickiej katedry

W Bahrajnie rozpoczęły się prace przy budowie katedry poświęconej Matce Bożej, która stanie się sercem wspólnoty katolickiej Arabii Północnej, obejmującej: Kuwejt, Arabię Saudyjską, Katar oraz oczywiście Bahrajn.
2018-07-20 09:43:54
miniaturka

Abp Pozzo na zakończenie Ars Celebrandi w Licheniu

W Licheniu zakończyły się warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi. Brał w nich udział abp Guido Pozzo z Watykanu.
2018-07-20 10:26:09
miniaturka

Francja: odrodzenie skautingu katolickiego

Liczba skautów katolickich stale rośnie. Rodzice postrzegają skauting jako alternatywny model wychowawczy, który odpowiada na słabości współczesnego społeczeństwa. Drużyny katolickie sprawdzają się również w przekazywaniu wiary.
2018-07-20 11:22:00
miniaturka

Kościół we Włoszech: 83 mln euro na projekty dobroczynne

Prawie 83 mln euro przekazał w tym roku Kościół we Włoszech na projekty pomocowe na całym świecie. Największe wsparcie trafi do Afryki i przeznaczone będzie głównie na dzieła edukacyjne i medyczne.
2018-07-20 11:46:22
miniaturka

Kochani, zapraszam! – list abp. Grzegorza Rysia

Kochani, zapraszam: spotkajmy się w doświadczeniu wędrującego za Panem Kościoła! – tak rozpoczyna swój list do mieszkańców Łodzi i całej diecezji metropolita łódzki Grzegorz Ryś tuż przed rozpoczęciem okresu pielgrzymkowego.
2018-07-20 12:24:58
miniaturka

Modlitwy „serc i stóp kapłańskich” w intencji powołań w Sanktuarium św. Jana Vianneya

„Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Byłoby bardzo źle, gdyśmy my księża w pierwszym rzędzie nie odnieśli tego do siebie.” – mówił bp Andrzej Przybylski podczas Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Vianneya.