Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-26 08:15
ek / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież : Kościół potrzebuje waszego zapału i waszej wiary

Świadczenie dziś o Chrystusie nie jest trudniejsze niż w przeszłości – stwierdził Franciszek w czasie spotkania z młodymi diecezji Aire i Dax we Francji, których przyjął wczoraj na audiencji.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews/Daniel Ibanez/CNA, licencja: CC BY-SA

Zachęcał ich, aby wykorzystali swoją wizytę w Rzymie do odkrycia, że Kościół, którego są członkami, wędruje od 2 tys. lat, dzieląc radości i nadzieje, smutki i niepokoje ludzi. Wędruje takim, jakim jest, bez uciekania się do jakichś zabiegów estetycznych.

Papież podkreślił znaczenie zjednoczenia z Chrystusem poprzez słuchanie Słowa, praktykę sakramentalną, braterską wspólnotę oraz służbę innym.

Papież – zakorzeńcie się w miłości Boga

“Na podobieństwo drzewa, które symbolizuje wasz region, czyli sosny landyjskiej, która niesie uzdrowienie terenom bagiennym, zakorzeńcie się w miłości Boga, aby tam, gdzie żyjecie, Kościół był miłowany. Tak, pozwólcie się przekształcić i odnowić przez Ducha Świętego, aby nieść Chrystusa w każde środowisko oraz przekazywać radość i młodość Ewangelii. I za przykładem św. Wincentego a Paulo, landyjczyka, tak jak wy, czyńcie widzialną miłość, którą Bóg was napełnił, kochając z «siłą ramion i potem na czole» - zaznaczył Ojciec Święty. - W ten sposób będziecie zawsze budowniczymi mostów pomiędzy ludźmi, starającymi się o wzrost kultury spotkania i dialogu, aby wnieść wkład w nadejście prawdziwego ludzkiego braterstwa.”

Franciszek zachęcił młodych, aby wyrażali poprzez gesty oraz słowa, że Bóg jest zawsze nowością, która prowadzi na spotkanie z ludzkością najbardziej poranioną, tam gdzie ludzkie istnienia pomimo pozorów i konformizmu, nadal szukają odpowiedzi na pytania o sens życia. Zapewnił, że liczy na młodych. Kościół potrzebuje waszego zapału, wyczucia, wiary oraz odwagi – powiedział na zakończenie Papież.

 Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-25 14:43:22
miniaturka

Bp Gerazym z BKP: Papież będzie w Bułgarii dobrze przyjęty

W przeddzień papieskiej podróży biskup Gerazym, sekretarz generalny Świętego Synodu Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego zapewnia, że Franciszek będzie w Bułgarii dobrze przyjęty
2019-04-25 17:49:48
miniaturka

Gaude Mater Polonia - wystawa pocztówek z kolekcji Mariana Sołobodowskiego

Gaude Mater Polonia (Raduj się, matko Polsko).
2019-04-25 22:49:24
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski: Mamy być świadkami Chrystusa, który zmartwychwstał

Abp Marek Jędraszewski odprawił w Tyńcu Mszę św. w ramach dorocznego spotkania historyków Kościoła
2019-04-25 23:23:50
miniaturka

Papież do niesłyszących: odkrywajcie swoje talenty, dzielcie się nimi

Papież przyjął wczoraj na audiencji członków Włoskiego Stowarzyszenia Niesłyszących, które angażuje się w walkę z kulturą odrzucenia, aby zapewnić osobom głuchym lepszą jakość życia oraz pomóc w przezwyciężaniu niepełnosprawności.
2019-04-25 23:37:23
miniaturka

Międzynarodowa Komisja Teologiczna o wolności religijnej

Międzynarodowa Komisja Teologiczna opublikowała obszerne studium pod tytułem: „Wolność religijna dla dobra wszystkich. Podejście teologiczne do współczesnych wyzwań”.
2019-04-25 23:46:04
miniaturka

Sri Lanka: Ludziom zrobiono „pranie mózgu”

Przyczyną zamachów takich jak na Sri Lance jest „globalizacja radykalizacji”. Ludziom zrobiono „pranie mózgu” i nauczono ich, że chrześcijanie to ich wrogowie – uważa podsekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Religijnego.