Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-04 14:28
AC / KO,vaticannews.va

Papież do Polaków: nieście z odwagą i entuzjazmem Ewangelię

Franciszek zachęcił Polaków do ewangelizowania nowych pokoleń. Papież mówił o tym pozdrawiając polskich pielgrzymów przybyłych na audiencję środową. Nawiązał też do piątej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

ŚDM Kraków
Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

„Serdecznie pozdrawiam Polaków. Z żywą pamięcią czasu łaski, jaki pięć lat temu przeżywaliśmy w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży, zachęcam wszystkich, a zwłaszcza młodych, aby w mocy Ducha Świętego nieśli z odwagą i entuzjazmem Ewangelię Chrystusa przyszłym pokoleniom. Z serca wam błogosławię!”.

Pozdrawiając pielgrzymów papież Franciszek powierzył wszystkich wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny przypominając, że jutro obchodzone jest święto poświęcenia Bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie czczona jest m.in. ikona Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani).

źródło: Krzysztof Ołdakowski SJ, vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-04 11:18:03
miniaturka

Była prezes Planned Parenthood: korporacja próbowała wykorzystać moje poronienie

W 2018 roku Leana Wen została mianowana nowym prezesem Planned Parenthood. Na stanowisku szefa korporacji aborcyjnej pozostała jednak tylko osiem miesięcy, a teraz ujawnia, jak organizacja Planned Parenthood próbowała wykorzystać jej poronienie.
2021-08-04 13:13:21
miniaturka

Niedzielski: przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału wariantu Delta

„Przekroczyliśmy barierę 80 proc. udziału w zakażeniach wariantu Delta. Wariant Alfa, nazywany wcześniej brytyjskim, stanowi niewiele ponad 10 proc.” – poinformował podczas środowego briefingu w Białymstoku minister zdrowia Adam Niedzielski.
2021-08-04 13:31:37
miniaturka

Aborcja albo deportacja. Planned Parenthood pozyskiwało klientki oszustwami

„Aborcja to kara śmierci dla nienarodzonych” – powiedziała Mayra Rodriguez. Była dyrektorka Planned Parenthood, która po odejściu z organizacji działa pro-life, wskazała też, że nielegalne imigrantki były w klinikach nakłaniane do aborcji pod groźbą deportacji.
2021-08-04 15:53:42
miniaturka

Dziś Polska zdobyła aż cztery medale olimpijskie!

Środa to dobry dzień dla polskiej reprezentacji na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Nasz kraj zdobył dziś aż cztery medale: złoty, dwa razy srebrny i brązowy.
2021-08-04 16:05:20
miniaturka

Kościół w Hiszpanii podejmuje dialog z władzami kraju m.in. w sprawie eutanazji

Kard. Juan José Omella spotkał się z Felixem Bolañosem, nowym ministrem do spraw prezydencji, kontaktów z parlamentem i demokracji w drugim rządzie Pedra Sáncheza. W jego kompetencji leżą również kontakty z Kościołem katolickim.
2021-08-04 16:17:16
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Piotr w łodzi powiedział Panu: „Jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie…”. Teraz już nie ma żadnego „jeśli”, jest już proste: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”. A jak to jest ze mną?