Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-23 16:02
AC / luk / KAI

O tajemnicach Watykanu podczas cyklu #TenWKtórym

Już dzisiaj wieczorem odbędzie się kolejny odcinek internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Tym razem organizatorzy chcą jej uczestnikom dać możliwość poznania Watykanu jako maleńkiego, ale zarazem niezwykle zaskakującego i fascynującego świata.

Prelegentem wydarzenia będzie Magdalena Wolińska-Riedi, która jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką żyjącą tam na co dzień.

- To spotkanie na pewno umożliwi spojrzenie na świat za Spiżową Bramą z zupełnie innej perspektywy. I to w dodatku oczami osoby, która raz patrzy na Watykan jako dziennikarka, czasem jako mieszkanka radząca sobie z problemami codzienności, a jeszcze innym razem jako matka i żona - opisuje Paulina Smoroń, współorganizator wydarzenia.

Podczas wrześniowej odsłony cyklu internauci usłyszą m.in. o tym: czy każdy może zamieszkać w Watykanie, czym codzienność jego mieszkańców różni się od dni powszednich ludzi z innych miast, dlaczego w Watykanie nie można pójść do restauracji, czy w tamtejszych mieszkaniach można urządzić imprezy i jak to jest być sąsiadem papieża.

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi, autorką książki „Kobieta w Watykanie” nakładu wydawnictwa Znak, odbędzie się pod tytułem „#TenWKtórym… zaglądamy za mury Watykanu!” na facebookowym profilu "Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański".

Podczas konferencji, która rozpocznie się dzisiaj o godz. 20:30, widzowie na żywo będą mogli zadawać pytania. Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na stronie: www.tenwktorym.pl/zagladamyzamurywatykanu.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie - Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie.

W poprzednich odcinkach o potrzebie rozumienia własnych emocji mówił ks. Marek Dziewiecki, o problemach rodzicielskich opowiadał Jacek Pulikowski, a Marcin Jakimowicz podpowiadał, co zrobić, aby modlitwa była skuteczna.

Patronat medialny nad cyklem #TenWKtórym sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-23 13:48:54
miniaturka

Wkrótce w Bratnim Zewie premiera książki o. Andrzeja Zająca

Jak zobaczyć światło w ciemności? Jak przekraczać własne ograniczenia? Co robić, żeby zstąpił Duch Święty? Książka "Lubię, jak na mnie patrzysz" – bez sztampy i patosu – mówi o życiu, o wierze, o pragnieniach, o obecności Boga, o modlitwie.
2019-09-23 14:39:34
miniaturka

Kraków: Msza św. z okazji Dnia Migranta i Uchodźcy w Kościele katolickim

- Chcemy też modlić się za nas, mieszkańców Polski, o otwarte i współczujące serca, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka - podkreślają organizatorzy.
2019-09-23 15:21:17
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze o świadectwie miłosierdzia

Papież w dzisiejszym wpisie na swoim twitterowym profilu głosi miłosierdzie Boże.
2019-09-23 16:27:22
miniaturka

Caritas Polska: Misja Wenezuela

Dyrektor największej organizacji charytatywnej w Polsce, ks. Marcin Iżycki przebywa w Wenezueli. Odwiedza Caracas, Upata, Guatire i Guarenas - miejscowości, w których już realizowane są projekty Caritas Polska.
2019-09-23 16:47:40
miniaturka

W Radiu Watykańskim o ochronie małoletnich

Ks. Piotr Studnicki był gościem Radia Watykańskiego. Zaprezentował Biuro ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, którym kieruje od września.
2019-09-23 22:31:31
miniaturka

Konferencja naukowa "Inkulturacja drogą dialogu Kościoła z kulturami świata"

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu zapraszają na ogólnopolską konferencję w dniach 25-26 października 2019 r.