Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-17 18:18
AC / Paweł Pasierbek SJ

Niech miłość Jezusa będzie głównym motywem ewangelizacji

Pierwszą motywacją do ewangelizacji jest miłość Jezusa oraz doświadczenie bycia zbawionym przez Niego, które skłania, by kochać jeszcze bardziej – przypomniał Papież członkom Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.

Autor/źródło: Pixabay, Engin_Akyurt, licencja: CC0

Papież przyjął ich na audiencji z okazji trwających w Rzymie obrad zgromadzenia generalnego.

Franciszek zwrócił uwagę, że członkowie Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, zarówno gałąź męska, jak i żeńska oraz osoby świeckie z nim związane, tworzą jedną, wielką rodzinę. „Ten rodzinny wymiar bez wątpienia jest bogactwem – zaznaczył Papież - i dobrze czynicie, gdy dbacie o niego i rozwijacie go”.

- W rzeczywistości ewangelizacja jest zawsze podejmowana we wspólnocie, która przez dzieła i gesty wkracza w codzienne życie innych, skraca dystans, uniża się aż do upokorzenia, jeśli to jest konieczne, i przyjmuje ludzkie życie, dotykając w ludzie cierpiącego ciała Chrystusa – podkreślił Ojciec Święty. - Zachęcam was do wytrwania w waszym zaangażowaniu, w ścisłej współpracy z członkami innych religii i stowarzyszeń, w służbie dzieciom i osobom najsłabszym, ofiarom wojen, chorób, handlu ludźmi. Wybór bowiem ostatnich, tych, których społeczeństwo odrzuca jest znakiem ukazującym konkretną obecność i troskę miłosiernego Pana. W ten sposób, wspierani Duchem Świętym, będziecie mogli być sługami kultury dialogu i spotkania, która bierze w opiekę małych i biednych, aby mieć udział w nadchodzącym prawdziwie ludzkim braterstwie.

Papież wezwał także członków Stowarzyszenia Misji Afrykańskich do odważnego otwierania nowych dróg ukazujących Boga, który zawsze jest nowością, nieustannie pobudzającą nas do wyruszania na nowo oraz do zmiany miejsca, aby wyjść poza to, co znane, na peryferie i do granic.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-17 14:07:09
miniaturka

Międzynarodowa Konferencja Naukowa PILGRIM w Lublinie

Zapowiada się ciekawa Międzynarodowa Konferencja naukowa: Integralny rozwój osoby i ochrona dzieła stworzenia – teoria i praktyka międzynarodowej sieci pedagogicznej Pilgrim.
2019-05-17 15:08:29
miniaturka

Kuria bydgoska odpowiada na zarzuty w sprawie ks. Mirosława K.

W odpowiedzi na list otwarty posła Pawła Olszewskiego z 16 maja 2019 r., zawierający zarzuty stawiane bp. Tyrawie, rzecznik Kurii diecezji bydgoskiej opublikował oświadczenie, w którym ustosunkowuje się do listu. Publikujemy jego treść.
2019-05-17 15:35:21
miniaturka

Generał Towarzystwa Jezusowego z wizytą w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Generał Towarzystwa Jezusowego o. Arturo Sosa SJ odwiedził Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wizyta rozpoczęła się od spotkania o. Sosy z ks. prof. Antonim Dębińskim, rektorem KUL.
2019-05-17 15:52:44
miniaturka

Watykan: obraduje nowe Obserwatorium ds. Rodziny

W Watykanie dobiega końca pierwsza edycja spotkania ekspertów, zorganizowanego przez Międzynarodowe Obserwatorium ds. Rodziny.
2019-05-18 03:39:48
miniaturka
play

Czy może istnieć coś takiego jak "warunki dobrej modlitwy"?

Duchowość zna wiele sposobów modlitwy. Spontanicznie jednak nazywamy ją Spotkaniem z Bogiem. Żeby ono się dokonało, potrzebny jest "podkład"...
2019-05-18 08:17:11
miniaturka

24-26 maja – rekolekcje "Maryja - Matką poszukujących drogi"

Rekolekcje będą miały miejsce od 24 do 26 maja w domu rekolekcyjnym „Miłosierdzie” Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Derdach (k/Warszawy).