Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-08 13:47
AC / KAI

Na Via Alpina Sacra austriacki kapłan będzie modlił się za archidiecezję krakowską

Ksiądz Johannes Maria Schwarz, który pielgrzymuje szlakiem Via Alpina Sacra, będzie modlił się za wiernych i pasterzy archidiecezji krakowskiej w kapliczce Capella Rotunda w Rifugio Ca d'Asti na terenie Włoch.

Autor/źródło: photogenica.pl

Austriacki kapłan od 15 maja przemierza liczącą ok. 4000 km trasę, odwiedzając po drodze osiem krajów alpejskich.

Podczas swojej pielgrzymki ks. Johannes odwiedzi ponad 200 miejsc świętych. – To najpiękniejsze, najciekawsze, najstarsze i najwyżej położone katolickie sanktuaria, klasztory i miejsca pielgrzymkowe w Alpach – mówił przed wyruszeniem na trasę.

Podczas swojej wyprawy kapłan będzie nagrywał filmy, opowiadające o teologicznym przesłaniu tych miejsc, które potem trafią na specjalnie dedykowany kanał na platformie YouTube. Celem jest wyprodukowanie 120-częściowej serii wideo, która wykorzystuje ramy ekstremalnej przygody, aby przedstawić wiarę katolicką. Tym samym ksiądz-youtuber ma nadzieję dotrzeć do nowej publiczności.

Jedną z form włączenia się w podróż jest przesłanie kapłanowi modlitewnych intencji. Po wpisaniu ich za pośrednictwem strony www.4kmh.com losowo przydzielane jest jedno z miejsc na trasie pielgrzymki, w którym będzie on on w nich się modlił. – Codzienne podejmowanie nowych intencji przypomina mi, abym każdy krok tej pielgrzymki stawiał w duchu kapłańskiego poświęcenia, wszelkie trudy i modlitwy ofiarowując w miłości – opisuje ewangelizator. Jeśli przy wysyłaniu intencji podany zostanie adres e-mail, wysłana będzie informacja o dniu, kiedy pielgrzym będzie zbliżał się do wskazanego miejsca, aby można było łączyć się z nim w modlitwie.

Ksiądz Schwarz ma już doświadczenie pielgrzymowania na ekstremalnych trasach – z Austrii do Santiago de Compostela czy z Liechtensteinu przez Kaukaz do Ziemi Świętej i z powrotem. – Największym wyzwaniem tej wyprawy jest jej długość w połączeniu z dostępnym sezonowo oknem pogodowym. Cały projekt i jego sukces – przynajmniej pod względem dotarcia do drugiego krańca gór - jest naprawdę zdeterminowany przez pogodę. W Alpach musisz poddać się siłom, które dyktują ci, co możesz i czego nie możesz zrobić. W czasie podróży spodziewam się ciepła i zimna, radości i wyczerpania. A więc w pewnym sensie wszystkiego, czego doświadczyłem podczas poprzednich pielgrzymek, choć może z nieco większą intensywnością – opisuje pielgrzym.

Informacje z trasy można znaleźć na stronie www.4kmh.com/vas/index_pl.php oraz na Instagramie (4kmhpunktcom).

Ksiądz J.M. Schwarz jest doktorem teologii dogmatycznej oraz ewangelizatorem. W Polsce znany był jego cykl „3MC – 3 Minute Catechism” („Trzyminutowy Katechizm”), czyli krótkie filmy animowane, przedstawiające treści Katechizmu Kościoła Katolickiego.

eko / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-08 12:08:18
miniaturka

Brazylia: w państwie jak w futbolu

Choć reprezentacja Brazylii wraca z Rosji po przegranej z Belgią, nie jest to koniec walki dla narodu, którego nastroje łączą się mocno ze kondycją futbolu w tym kraju.
2018-07-08 12:41:35
miniaturka

Na Jasnej Górze wielka modlitwa Rodziny Radia Maryja a w Częstochowie Marsz Równości

Na Jasnej Górze drugi dzień trwa doroczna 27. już pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Spotkanie odbywa się pod hasłem: „Polska miłością wskrzeszona”.
2018-07-08 13:21:22
miniaturka

Papież: wielu ochrzczonych żyje tak, jakby Chrystus nie istniał

Papież jako przykład zaskakującego działania Boga w naszym życiu ukazał Matkę Teresę z Kalkuty, której „małość”, jak podkreślił, zrewolucjonizowała Kościół.
2018-07-08 17:07:23
miniaturka

Bp Libera przed pielgrzymką: do wielkich rzeczy dochodzi się poprzez trud i wysiłek

O tym, że do wielkich rzeczy dochodzi się przez trud i wysiłek, tak jak działo się to w życiu św. Stanisława Kostki, napisał biskup płocki Piotr Libera w słowie do diecezjan.
2018-07-08 17:43:57
miniaturka

Ukraina: obchody 75. rocznicy tragedii wołyńskiej

Kościół na Ukrainie modli się dziś w intencji ofiar rzezi wołyńskiej, która przed 75. laty dotknęła mieszkańców Wołynia, a także tereny należących dziś do Ukrainy województw lwowskiego, tarnopolskiego i iwanofrankowskiego.
2018-07-08 18:20:01
miniaturka

Weekend młodych chrześcijan i muzułmanów w Taizé

W ekumenicznej Wspólnocie z Taizé trwa drugi „Weekend przyjaźni” młodych chrześcijan i muzułmanów. Przeor Wspólnoty, brat Alois, podziękował młodym uczestnikom muzułmańskim za ich obecność.