Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-07 11:51
S. Zielińska / KAI

#MyWYDExperience – Panama czeka na świadectwa młodzieży z całego świata

Organizatorzy najbliższych Światowych Dni Młodzieży w Panamie zapraszają młodych ludzi z całego świata do nadsyłania krótkich świadectw i wspomnień związanych z udziałem w poprzednich edycjach tego spotkania.

Dzięki inicjatywie nazwanej #MyWYDExperience, można przeczytać m.in. tym, jak pielgrzymi wspominają swój pobyt w Polsce w 2016 r.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy inicjatywy, jest ona nietypowym sposobem odliczania ostatnich stu dni, jakie pozostały do spotkania młodzieży ze wszystkich kontynentów w Panamie. Każdego dnia na stronie panama2019.pa publikowane jest jedno spośród nadesłanych świadectw. Sto świadectw zebranych podczas studniowej akcji, zbierze się na obraz tego, jak dawni i obecni pielgrzymi postrzegali swój udział w spotkaniu z papieżem i rówieśnikami. Autorzy wspomnień, którzy nie pozostają anonimowi, ale zgadzają się na publikację swoich imion i nazwisk, często piszą o przełomie w życiu, związanym z ŚDM.

“Chcę zacząć od tego, że jestem synem marnotrawnym. Zostawiłem Kościół, trwając w grzechu, przywiązując się do spraw przyziemnych. Pewnego dnia powiedziałem sobie, że chcę wrócić do domu mojego Ojca. Moje nawrócenie zostało umocnione przez udział w ŚDM Kraków 2016, w czasie Roku Miłosierdzia. Wyobraźcie sobie, jak doskonały jest Bóg! Przyjął mnie w Roku Miłosierdzia, a podczas ŚDM przeżyłem niezapomniane chwile. Jedną z nich było czuwanie z papieżem i dwoma milionami młodych ludzi, którzy klęczeli przed Jezusem” – pisze Emerson Santos z Salwadoru, jeden z uczestników akcji #MyWYDExperience.

Można do niej dołączyć, wysyłając swoje świadectwo za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego w mediach społecznościowych ŚDM Panama 2019. Koordynatorzy projektu zapowiadają, że skontaktują się z autorami tekstów wybranych do publikacji.

Główne wydarzenia 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem “Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie w stolicy kraju, odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, a także sąsiedniej Kostaryki. Ze względu na skomplikowaną sytuację społeczno-polityczną, z organizacji Dni w Diecezjach wycofała się Nikaragua, pomimo wielkiego zaangażowania tamtejszych diecezji i zaawansowanych przygotowań do przyjęcia pielgrzymów.

azr (KAI) / Panama City

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-07 10:26:06
miniaturka

Szkolenie Kościelnego Inspektora Ochrony Danych dla sióstr ekonomek

W poniedziałek 29 października 2018 r. odbyło się szkolenie z ochrony danych osobowych dla Sióstr Ekonomek żeńskich zgromadzeń zakonnych.
2018-11-07 10:36:51
miniaturka

Zagłosuj na dziennikarza 100-lecia niepodległej Polski!

Ryszard Kapuściński, Melchior Wańkowicz, bp Jan Chrapek czy św. Maksymilian Kolbe - to tylko niektóre spośród 100 nazwisk kandydujących do miana dziennikarza 100-lecia niepodległej Polski.
2018-11-07 11:27:40
miniaturka

Papież zachęca do modlitwy o pokój

„Dzięki zerowej przemocy i stu procentach czułości, zbudujemy pokój ewangeliczny, który nikogo nie wyklucza” - mówi Franciszek w krótkim filmiku promującym comiesięczną papieską intencję modlitewną.
2018-11-07 12:24:06
miniaturka

Nie odrzucajmy zaproszenia na ucztę Królestwa

Jezus wciąż nas zaprasza do wspólnego z Nim świętowania, a my wymyślamy różne powody, aby Mu odmówić – mówił Papież Franciszek podczas Mszy w domu św. Marty.
2018-11-07 12:42:15
miniaturka

Powstanie setne Szkolne Koło Caritas

Ich celem jest uwrażliwianie młodych ludzi na drugiego człowieka, na jego potrzeby, na krzywdę i cierpienie innych. Mowa o Szkolnych Kołach Caritas (SKC) prowadzonych w szkołach przez Caritas Diecezji Siedleckiej.
2018-11-07 13:26:56
miniaturka

Promemoria​ ​ws. Mszy za Ojczyznę w dniu 11 listopada

Za zgodą biskupa diecezjalnego 11 listopada można sprawować Mszę św. według formularza „Mszy za Ojczyznę lub Miasto” – przypomina bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.