Młodzież z "Rejsu Niepodległości" poprosi papieża Franciszka o błogosławieństwo

Delegacja uczestników "Rejsu Niepodległości" jest w drodze do Watykanu, by w środę poprosić papieża Franciszka o błogosławieństwo dla tego przedsięwzięcia.

Polski żaglowiec szkolny „Dar Młodzieży” zmierza do Panamy, gdzie weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. 

Na audiencji u Ojca Świętego pojawi się 15 uczestników rejsu wraz z min. Markiem Gróbarczykiem i przedstawicielami Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, która jest współorganizatorem projektu.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe wydarzenie, zrzeszające wiernych młodego pokolenia z całego świata. Zainicjował je papież Jan Paweł II, który jeszcze jako kapłan w Krakowie słynął z regularnych spotkań ze studentami.

ŚDM obchodzone są od 1986 r. Co roku spotkania młodych odbywają się na poziomie diecezjalnym, a raz na dwa-trzy lata w wybranym przez papieża mieście organizowane jest spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą katolicką, które ma charakter ogólnoświatowy. Do tej pory odbyły się 34 edycje tego wydarzenia, w tym dwie na terenie Polski. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w styczniu 2018 r. w Panamie.

Dlatego właśnie ten kraj jest celem "Rejsu Niepodległości", w którym udział biorą młodzi ludzie z całej Polski. Wydarzenie nabiera wyjątkowego znaczenia, ponieważ Polska była organizatorem poprzednich Światowych Dni Młodzieży, przy okazji których papież Franciszek odwiedził trzy polskie miasta: Kraków, Częstochowę i Oświęcim.

Na spotkanie z Franciszkiem w 2016 r. przybyły do Polski 3 mln pielgrzymów ze 187 krajów. Do Panamy wybiera się grupa 3,5 tys. młodych Polaków. Cześć z nich dotrze tam na pokładzie „Daru Młodzieży”, odbywającego rejs dookoła świata w celu upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Delegacja "Rejsu Niepodległości" spotka się z papieżem Franciszkiem w dniu 20 czerwca, by prosić go o błogosławieństwo dla tej wyjątkowej inicjatywy. Tak duże zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży w naszym kraju to dowód na to, że tradycje i wartości leżące u podstaw budowania państwa polskiego wciąż są żywe i angażują kolejne pokolenia Polaków - uważają uczestnicy rejsu.

mppp/Rejs Niepodległości / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama