Strona główna
opoka.org.pl
2019-08-14 12:14
AC / StudioGoliat - youtube.com

Młodzież do kapłanów: potrzebujemy Was!

Młodzież z Katowic postanowiła nagrać video, w którym wyraża wdzięczność kapłanom. To uśmiech w stronę księży, którzy dobrze, pokornie, z radością w codzienności wypełniają swoją posługę.

"Gdybyśmy zrozumieli na ziemi, czym jest kapłaństwo, umarlibyśmy nie z przejęcia, lecz z miłości" - mówił św. Jan Maria Vianney, święty, który może być wzorem dla kapłanów.

Młodzież z Katowic, przebywając na wakacjach w Medjugorje, postanowiła nagrać video, w którym wyraża wdzięczność kapłanom. To ukłon w stronę księży, którzy dobrze, pokornie, z radością w codzienności wypełniają swoją posługę.

Młodzi chcieli pokazać, że kapłani są ludziom potrzebni. Potrzebni w codzienności, potrzebni, aby pokazywać i dawać innym Jezusa. Młodzież potrzebuje wiernych Chrystusowi kapłanów, którzy mogą im pokazywać radość wiary. Na filmie dziękuje kapłanom za duchowe wsparcie.

- Patrzenie na kapłana, który posługuje z RADOŚCIĄ jest bardzo, bardzo budujące - słyszymy na filmie, który ma zarazem budować samych kapłanów, aby właśnie z radością trwali przy Jezusie i służyli innym ludziom.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-08-14 10:32:48
miniaturka

Jasna Góra: pielgrzymowanie kształtowaniem sumienia

Aż z najdalszych krańców Polski: Świnoujścia, Łukęcina, Koszalina, ale także z Podkarpacia czy Podlasia i innych regionów na Jasną Górę w kolejnym dniu pielgrzymkowego szczytu dotarły tysiące pieszych pątników, przyjechały grupy rowerowe.
2019-08-14 11:26:56
miniaturka

Ruszył serwis uratujecie.pl

Caritas Polska stworzyła program charytatywny Uratuję Cię. Jak mówią organizatorzy "w serwisie uratujecie.pl zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi."
2019-08-14 11:41:14
miniaturka

Abp. Michalik wspiera abp. Jędraszewskiego. Ludzie wiary potrzebują jasnego TAK lub NIE

"Ludzie wiary potrzebują zdrowego pokarmu Ewangelii i niekiedy szczególnie jasnego «tak» lub «nie» w pasterskim przepowiadaniu" – napisał Arcybiskup Senior Archidiecezji Przemyskiej, Ksiądz Józef Michalik w liście do Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
2019-08-14 12:31:40
miniaturka

Pierwsza rocznica śmierci abp Szczepana Wesołego

28 sierpnia 2018 r. zmarł w Rzymie abp Szczepan Wesoły,długoletni i niestudzony duszpasterz polskiej emigracji, Delegat Prymasa Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.Zwany „biskupem na walizkach”, niestrudzenie, jak długo pozwalały mu siły i stan zdrowia, służył Polakom rozsianym po świecie jako ich pasterz, przyjaciel i nauczyciel.
2019-08-14 12:51:12
miniaturka

Prymas Polski: Słowo Boże nie dzieli, nie stawia po stronach takiej czy innej barykady!

- Czy dzisiaj we wspólnocie Kościoła nie trzeba nam odnowy, jakiegoś zasadniczego zwrotu ku Bogu, ku Słowu Bożemu? - pytał w Kalwarii Pacławskiej abp Wojciech Polak.
2019-08-14 13:48:43
miniaturka

Lubelscy pątnicy dotarli na Jasną Górę

Witając pątników na Wałach Jasnogórskich, abp Budzik podziękował im za trud pielgrzymowania, który dla wielu ludzi był świadectwem wiary i miłości.