Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-17 21:46
Ewa Kotowska-Rasiak

Miejsce pamięci w lesie w Zbiersku

Biskup kaliski Edward Janiak poświęcił w lesie miejsce kultu religijnego oraz pamięci ku czci leśników i myśliwych. Dzieło powstało w Leśnictwie Zbiersk w Nadleśnictwie Grodziec.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

- Moim marzeniem było utworzenie w lesie miejsca kultu religijnego oraz pamięci ku czci leśników i myśliwych, którzy wyrośli z jednego pnia. Z racji obchodzonego Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego umieściliśmy obraz Świętej Rodziny, a symbolami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są rzeźby św. Jana Pawła II i Marszałka Józefa Piłsudskiego – powiedział w rozmowie z KAI myśliwy Józef Bażant z Koła Łowieckiego nr 37 „Słonka” w Dzierzbinie, który dodaje, że w wykonaniu dzieła pomogli mu artyści Tadeusz Jarczewski i Bolesław Białecki.

Biskup kaliski dziękował za inicjatywę stworzenia takiego miejsca.  – To jest piękny symbol wdzięczności wobec Pana Boga i ludzi, ale też piękny przykład dla młodego pokolenia. W tym roku świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wdzięczność składamy wszystkim tym, którzy są sprawcami, że możemy z tej wolności korzystać. Bogu dziękujemy, że żyjemy w kraju wolnym. To jest ogromny dar – mówił bp Janiak.

Biskup poświęcił miejsce kultu religijnego oraz pamięci ku czci leśników i myśliwych, a także posadził dąb.

W uroczystości uczestniczyli także kapłani z dekanatu stawiszyńskiego z dziekanem ks. prał. Marianem Andrzejewskim, ks. kan. Dominik Wodniczak, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim, ks. kan. Marcin Papuziński, wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, Dominik Bażant, leśniczy Leśnictwa Zbiersk, leśnicy i myśliwi oraz społeczność lokalna.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy