Prezentacja platformy internetowej i aplikacji mobilnej MetoBank odbędzie się 17 listopada br. W CWK w Opolu podczas konferencji Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu.
Na portalu znajdziemy bazę specjalistów, filmów edukacyjnych, materiałów dydaktyczno-metodycznych, konspektów metod przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz centrum teleadresowe wszystkich placówek, instytucji, stowarzyszeń i fundacji zajmujących się̨ przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości. Sposób opisywania metod profilaktycznych posiada określony format, w którym znajdą się między innymi: skuteczność, potrzebne umiejętności, czas trwania, case study, zasada, cel itp. Zbiór informacji utworzono przy współpracy z pedagogami i ekspertami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z przeciwdziałaniem przyczynom przestępczości. Specjaliści, którzy jednocześnie są ambasadorami projektu w środowiskach lokalnych, brali udział w konferencjach profilaktycznych „Bezpieczeństwo w działaniu” odbywających się w Otwocku, Nowym Targu, Piekarach.
– Pomysł powstania MetoBanku wyszedł od samych terapeutów i nauczycieli, zwłaszcza tych, którzy są wychowawcami i potrzebują ciekawych narzędzi do zajęć z młodzieżą i dziećmi na temat współczesnych zagrożeń uzależnieniami. Te obecnie dostępne dla nich metody są często infantylne, nie biorą bowiem pod uwagę języka, którym posługuje się młodzież ani realiów rzeczywistości, w której młodzi dziś żyją. Szukaliśmy czegoś dobrej jakości. I rzeczywiście, w różnych miejscach sieci znajdowaliśmy, ale było to tak rozproszone, że pomyśleliśmy o konieczności stworzenia jednego miejsca ze wszystkim – mówi Łukasz Iżyk, pedagog i edukator cyberbezpieczeństwa, współtwórca MetoBanku.
Prezentacja platformy internetowej i aplikacji mobilnej będzie częścią wydarzenia Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu. Jednodniowe spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do godz. 21:00. Będzie to czas dla całych rodzin: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Wśród zaproszonych gości jest Anna Maria Wesołowska, Andrzej Koc, Jacek Wrona, Urszula Mela, Jolanta Terlikowska, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Monika i Marcin Gomułkowie i Full Power Spirit.
Projekt „Bezpieczeństwo w działaniu” realizuje Stowarzyszenie Muza Dei przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zarejestruj się tutaj.
Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →
Podziel się tym materiałem z innymi: