Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-10 12:59
AC / Wspólnota Bogu Bliscy / KAI

Marcin Zieliński: Mamy promieniować radością będąc blisko Boga

Mamy już teraz promieniować radością będąc blisko Boga – powiedział Marcin Zieliński. Lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic był jednym z rekolekcjonistów, obecnych podczas weekendowego spotkania ewangelizacyjnego w Kórniku k. Poznania.

Autor/źródło: Pixabay, minanfotos, licencja: CC0

Wydarzeniu towarzyszyło hasło „Uzdrowieni z cierpienia”. Honorowy patronat nad spotkaniem sprawował abp Stanisław Gądecki. Wzięło w nim udział ponad 700 osób.

Dwudniowe spotkanie, które zorganizowała parafia pw. Wszystkich Świętych w Kórniku, obyło się w Hali Sportowej „Oaza”. Wydarzenie obejmowało wspólną modlitwę (także o uzdrowienie), Eucharystię oraz konferencje poświęcone zagadnieniom związanym z tematyką cierpienia duchowego i cielesnego.

Jednym z zaproszonych prelegentów był ks. Marek Dziewiecki, kapłan diecezji radomskiej, doktor psychologii, autor wielu książek i artykułów na temat wychowania, małżeństwa i rodziny, psychologii zdrowia, profilaktyki i terapii uzależnień, a także z zakresu komunikacji międzyludzkiej. Przyznał on podczas spotkania, że jako ksiądz wciąż spotyka cierpiących psychicznie i duchowo ludzi, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Pierwszym krokiem do którego zachęcał w takiej sytuacji, było wyciąganie wniosków, bowiem, jak mówił, „wszystko co dobre, zaczyna się od myślenia”, a emocje są złym doradcą.

– Co robić, kiedy życie bardzo boli? Po pierwsze, patrzmy jaka jest wola Boga. A wolą Boga jest to, żeby radość była w nas i żeby ta radość była pełna. Bóg chce, żebyśmy już tu i teraz żyli w radości, a nie dopiero kiedyś, w niebie. Mamy już teraz promieniować radością będąc blisko Boga. Bóg nie chce naszego cierpienia – przekonywał ks. Dziewiecki.

Konferencję poświęconą modlitwie wstawienniczej wygłosił Marcin Zieliński, lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic, prowadzący rekolekcje, wieczory chwały oraz modlitwy o uzdrowienie w całej Polsce i wielu innych krajach na całym świecie. Także w Kórniku poprowadził on modlitwę o uzdrowienie. Zachęcał również uczestników spotkania ewangelizacyjnego do życia w oparciu o Słowo Boże.

– Często jest w naszym życiu tak, że nie odczuwamy żadnych Bożych poruszeń. Wtedy musimy się twardo złapać Słowa Bożego. Bóg wzywa nas bowiem do tego, by żyć w zgodzie z tym, co jest napisane w Biblii. Dlatego wciąż potrzebujemy poznawać Słowo Boże – podkreślał Zieliński.

Przyznał też, że ludzie często przychodzą do niego i mówią, że nie wiedzą czego Bóg od nich oczekuje, jaka jest Jego wola dla nich. – Wtedy pytam: A czytasz Słowo? I słyszę odpowiedź, że nie. Czemu więc Bóg miałby ci objawiać nowe rzeczy, skoro nie znasz jeszcze tego, co już powiedział, skoro tego, co już objawił, ty nie miałeś jeszcze czasu poznać? – zauważył prelegent.

Jak podaje odpowiedzialna za rejestrację uczestników Kinga Nowicka z działającej przy kórnickiej parafii wspólnoty „Bogu Bliscy”, w spotkaniu ewangelizacyjnym wzięło udział ponad 700 osób dorosłych, przede wszystkim z okolic Poznania, ale także z tak odległych miast jak Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Koszalin czy Wrocław. Służyło im ponad 120 wolontariuszy, wśród których były osoby ze wszystkich wspólnot działających przy kórnickiej parafii, a przede wszystkim inicjatorzy całego spotkania, wspólnota „Bogu Bliscy”.

– W przygotowanie i prowadzenie spotkania zaangażowane były wszystkie grupy działające w naszej parafii, ale też osoby nie należące do żadnych wspólnot, a mające po prostu otwarte serca i pragnące pomóc tworzyć to wydarzenie – zaznacza Kinga Nowicka.

Całe wydarzenie wspierał muzycznie zespół „Bogu Bliscy”, który przygotowywał się do tego już od września, wraz z Jakubem Tomalakiem, liderem zespołu „Abba Pater Music”. Jak podkreślają organizatorzy, było to przede wszystkim spotkanie z Bogiem: w Eucharystii, w głoszonym słowie, w modlitwie, wielbieniu, ale i w drugim człowieku.

– W spotkaniu uczestniczyły osoby w bardzo różnym wieku. I ufam, że nikt nie wyjechał stąd bez Bożego błogosławieństwa, bez doświadczenia Bożej obecności. Mam też nadzieję, że osoby, które Kościół kojarzą tylko z siedzeniem w ławce, ze smutnymi minami, mogły tu zobaczyć zupełnie inny jego obraz – mówi Tomasz Dominiak ze wspólnoty „Bogu Bliscy”.

W niedzielny wieczór w kórnickiej „Oazie” odbyło się jeszcze spotkanie dla młodzieży, które również poprowadził zespół „Bogu Bliscy”. Nazwano je „face2face – akcja reanimacja”, czyli stań twarzą w twarz z Jezusem. Składała się na nie m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu i wielbienie.

Wspólnota Bogu Bliscy / Kórnik

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-10 11:08:24
miniaturka

Mężczyźni św. Józefa: Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca…

19 lutego odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Gościem będzie Michał Grzanka - mąż i ojciec trójki dzieci. Podejmie ważny temat: "Męskie pragnienia". Spotkanie będzie transmitowane online.
2020-02-10 11:31:05
miniaturka

Nowe przepisy o kanonicznym przygotowaniu do małżeństwa

1 czerwca 2020 r. w Kościele katolickim na terenie Polski zacznie obowiązywać Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski o przeprowadzaniu rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa kanonicznego.
2020-02-10 12:16:06
miniaturka

Dziewiąta rocznica śmierci abp. Józefa Życińskiego

Dziś przypada dziewiąta rocznica śmierci metropolity lubelskiego abp. Józefa Życińskiego, cenionego teologa, wykładowcy i publicysty.
2020-02-10 13:29:38
miniaturka

Bp Kasyna: Kościół pragnie pomóc przyszłym małżonkom

Kościół pragnie pomóc przyszłym małżonkom – podkreślił bp Ryszard Kasyna. Nowe przepisy w tym obszarze wejdą w życie 1 czerwca 2020 roku w Kościele katolickim na terenie Polski.
2020-02-10 14:18:09
miniaturka

Warszawa: uczczono pamięć masowych deportacji w głąb ZSRR

80. rocznicę pierwszej z czterech masowych deportacji ludności polskiej z terenów II Rzeczpospolitej w głąb Związku Radzieckiego uczczono w katedrze polowej Mszą św., której przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek.
2020-02-10 14:51:31
miniaturka

100 rocznica zaślubin Polski z morzem

Miał 47 lat, gdy stanął nad morskim brzegiem w Pucku, w dłoni miał dwie obrączki, jedną za chwilę miał wrzucić do morza a drugą założyć na palec i nosić do końca życia na znak zaślubin Bałtyku z Polską.