Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-18 13:44
S. Zielińska / KAI

Marcin Jakimowicz: myślmy na modlitwie o Bogu, nie o sobie

W środę wieczorem odbył się kolejny odcinek cyklu internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym. O tym, co robić podczas duchowych kryzysów i w poczuciu, że modlitwa nie przynosi efektu, mówił Marcin Jakimowicz.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, BP KEP, licencja: CC BY-SA

Podczas transmisji on-line na facebookowym profilu „Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański” Marcin Jakimowicz zauważył, że modlitwa nie musi przynosić zawsze owoców i nie wolno jej traktować jak automatu z napojami. - Wrzucam monetę i od razu coś otrzymuję. To tak nie działa. Modlitwa nie jest po coś - mówił. 

Jak dodał trzeba nauczyć się na modlitwie myśleć o Bogu, a nie tylko o sobie. - Przypomnijmy sobie jak Jezus prosił apostołów o czuwanie z Nim w Ogrójcu. Spotykajmy się z Bogiem bezinteresownie - nie bójcie się „stracić” z Nim czasu i tylko przy Nim posiedzieć. I powiedzieć Mu, że jesteście dla Niego teraz, że jeśli zechce wam coś dać to dobrze, jeśli nie, to też dobrze - tłumaczył.

Jakimowicz wspomniał też sytuację, kiedy jego kolega nie chciał podjąć posługi modlitwy wstawienniczej, bo nie czuł się do niej przygotowany. I nawet argumenty, że chrzest i bierzmowanie dało mu „100% darów Ducha Świętego”, nie przekonały go do końca.

- Jednak podczas modlitwy nad pewnym mężczyzną, Tomek zobaczył w głowie obraz dwójki dzieci, które machają z nieba. Okazało się, że ów mężczyzna przyszedł dlatego, że jego żona dwukrotnie poroniła i żyli w niepewności czy ich dzieci są w niebie. I to zobaczył ten Tomek, którzy wzbraniał się, mówiąc, że nie ma żadnych wyjątkowych charyzmatów. Tak właśnie wyglądają mocarze ducha, choć 5 minut wcześniej mówią, że się nie nadają - opisał.

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego” zachęcił także wszystkich, by byli na modlitwie wytrwali. - Przychodzi w naszej wierze często czas „nocy ciemnej”, że wydaje się nam, że Bóg nie słyszy naszego wołania. Ale tak nie jest. Bóg odpowie na pewno. Może nie od razu i nie tak, jakbyśmy chcieli, ale zawsze odpowie. Ja nawet niekiedy dziękuję Mu po czasie, że nie wysłuchał niektórych moich wcześniejszych próśb - przyznał prelegent.

#TenWKtórym to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, który organizują dwie krakowskie księgarnie chrześcijańskie - Tolle.pl i Gloria24.pl. Podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych autorzy dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa nam życie.

Do tej pory gośćmi cyklu byli: o. Łukasz Buksa OFM, który mówił o talentach, Jacek Pulikowski, z którym uczestnicy spotkania odkrywali, czym jest ojcostwo oraz Marta i Marek Babik, którzy tłumaczyli na czym polega prawidłowa komunikacja małżeńska.

luk / Kraków

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-18 12:09:41
miniaturka

S. Chmielewska: chrześcijaństwo jest religią wspólnotową

„Im bardziej chcemy, żeby inni dopchali się do świętości, tym bardziej sami się uświęcamy. Chrześcijaństwo jest religią wspólnotową” – mówiła drugiego dnia rekolekcji w Kościele Akademickim KUL s. Małgorzata Chmielewska.
2018-10-18 12:53:02
miniaturka

Stolica Apostolska odrzuca terroryzm w każdej formie

Stolica Apostolska jednoznacznie odrzuca terroryzm we wszystkich jego formach i przejawach – podkreślił przedstawiciel Watykanu przy ONZ.
2018-10-18 13:22:33
miniaturka

21 października – Dzień solidarności z misjami

Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną, będzie obchodzony w najbliższą niedzielę, 21 października. Rozpocznie on Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”.
2018-10-18 14:23:16
miniaturka

Msze św. za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki – konferencja na UKSW

Msze św. za Ojczyznę [...] wyrastały z potrzeb religijnych całego społeczeństwa. Nie bez znaczenia był też charyzmat mobilizowania ludzi do wiary, nadziei i miłości, który miał w sobie ks. Jerzy Popiełuszko.
2018-10-18 14:48:52
miniaturka
play

O prawie i wartościach w Europie w ramach Kongresu Ruchu „Europa Christi”

Prawo a wartości w Europie to tytuł sesji, która miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie w ramach II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi”.
2018-10-18 15:17:22
miniaturka

Abp Ryś: jak dotrzeć do młodych obojętnych wobec wiary?

Do ludzi młodych stojących z dala od Kościoła lub obojętnych wobec wiary trzeba posłać z całym zaufaniem i odwagą tych młodych, którzy są w Kościele, bo to są dla nich najbardziej naturalni świadkowie – uważa abp Grzegorz Ryś.