Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-05 16:55
ds / Archidiecezja Łódzka

Łódź: obrady komisji ds. ewangelizacji i kultury

Od wczoraj w Łodzi trwa spotkanie komisji ds. ewangelizacji i kultury przy Radzie Konferencji Episkopatów Europy. Gospodarzem spotkania, odbywającego się co dwa lata w jednym z państw Europejskich, jest metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w marcu 2018 roku w Rydze.

Autor/źródło: strona internetowa Archidiecezji Łódzkiej

– Podczas naszego spotkania rozmawiamy o ewangelizacji, a Łódź jest do tego najlepszym miejscem, by o tym temacie porozmawiać. – tłumaczy abp Ryś. – Nasza komisja przygotowuje kilka dużych spotkań Europejskich na najbliższe dwa lata. O tych spotkaniach będziemy informować na bieżąco. – dodaje wiceprzewodniczący komisji.

Komisji ds. ewangelizacji i kultury przy Radzie Konferencji Episkopatów Europy podejmuje różne kwestie dotyczące współczesności, czemu odpowiadają cztery sekcje tematyczne: ds. katechezy, ds. komunikacji społecznej, ds. dialogu międzykulturowego, międzyreligijnego i ekumenicznego oraz ds. kultury.

W spotkaniu uczestniczą ks. abp Zbignevs Stankevics – arcybiskup metropolita Rygi i prymas Łotwy – przewodniczący komisji ds. ewangelizacji i kultury przy Radzie Konferencji Episkopatów Europy. Ksiądz biskup Đuro Hranić – odpowiedzialny za sekcję katechezy. Ksiądz biskup Nuno Brás – odpowiedzialny za dział komunikacji społecznej. Ksiądz Mihails Volohovs – sekretarz komisji ds. ewangelizacji i kultury. Ksiądz Martin Michalíček – sekretarz CCEE oraz ksiądz Antonio Ammirati.


źródło: ks. Paweł Kłys, Archidiecezja Łódzka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-05 11:47:44
miniaturka

Hiszpania: w Madrycie zaprezentowano nieznane teksty duchowe św. Edyty Stein

W Madrycie odbyła się konferencja dotycząca życia świętej Edyty Stein, zamordowanej w obozie zagłady w Brzezince w 1942 r. W trakcie madryckiego wydarzenia zaprezentowane zostało niemieckie wydanie nowego tomu z serii pt. „Wszystkie Dzieła”, autorstwa św. Edyty Stein.
2020-03-05 11:51:36
miniaturka

Watykan prosi o wsparcie dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie

- Wiecie o trudnych doświadczeniach, jakie przeżywa Kościół w Ziemi Świętej i na całym Bliskim Wschodzie - napisał kard. Leonardo Sandri w liście do wszystkich biskupów. Przedstawił też bilans „zbiórki na pomoc w Ziemi Świętej” przeprowadzonej w ubiegłym roku.
2020-03-05 15:13:42
miniaturka

Bp Tomasik: wielkim zadaniem jest religijnie wychować dzieci i młodzież

Wielkim zadaniem jest odpowiedzialność za religijne wychowanie dzieci i młodzieży - powiedział biskup Henryk Tomasik, który wieczorem 4 marca wygłosił homilię w trakcie mszy świętej w bazylice św. Kazimierza w Radomiu. Tego dnia sprawowana była liturgia odpustowa ku czci patrona miasta i diecezji.
2020-03-05 15:18:11
miniaturka

Obrońcy życia do Jarosława Kaczyńskiego: oczekujemy przyjęcia projektu Zatrzymaj aborcję

"Oczekujemy, że Prawo i Sprawiedliwość niezwłocznie doprowadzi do przyjęcia przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję” oraz przygotuje ustawę zwiększającą pomoc dla niepełnosprawnych do poziomu gwarantującego pokrycie niezbędnych kosztów leczenia i rehabilitacji" - napisali członkowie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w liście otwartym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Czas zrealizować deklaracje PiS z 2014 i 2019 roku - dodają.
2020-03-05 15:19:44
miniaturka

Warszawa: uroczystości pogrzebowe aktora Pawła Królikowskiego

W kościele seminaryjnym kard. Kazimierz Nycz przewodniczył Mszy św. pogrzebowej Pawła Królikowskiego, aktora filmowego i telewizyjnego, prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy.
2020-03-05 15:35:43
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski: sławiąc Maryję wychwalamy wielką miłość Boga

Gdy sławimy Najświętszą Maryję Pannę, to sławimy jednocześnie nadzwyczajną miłość Boga Ojca, która sprawiła, że Jego Syn narodził się z Maryi, abyśmy wszyscy mieli zbawienie i wpatrując się w Nią uczyli się, co znaczy kochać Boga miłością pełną, ofiarną...