Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-26 11:41
AC / festiwalzycia.pl

Ks. Jakub Bartczak i TAU ubogacili młodych swoim świadectwem

Na Festiwalu Życia konferencje wygłosili ksiądz Jakub Bartczak oraz Piotr Kowalczyk – polski raper chrześcijański znany pod pseudonimem TAU. Ludzie, którzy podjęli kiedyś decyzję, aby wychodzić i dawać świadectwo zawsze i wszędzie.

Autor/źródło: fot. Wojciech Bociański/ festiwalzycia.pl

„Jest taki etap w życiu, kiedy musimy podjąć decyzję... Bóg szanując naszą wolność oczekuje, że podejmiemy decyzje. (…) Nie znamy przyszłości, nie mamy pewności czy to na pewno się uda i czy to na pewno Pan Bóg. Ale jeszcze nie było człowieka, który w swoim życiu zostałby oszukany przez Boga. Ktoś kto zaufał w pełni Jezusowi, to w tym życiu doczesnym nigdy nie poniesie klęski…” – mówił na Festiwalu Życia w Kokotku ks. Jakub Bartczak.

Z kolei TAU, Piotr Kowalczyk, jest przykładem człowieka, który całkowicie zaufał. Dał młodym na Festiwalu Życia świadectwo swojego nawrócenia i wyjścia z tego, co zniewala i nie daje Życia. Gość do tańca i do różańca, bo nie tylko rapuje na scenie, ale również służy codziennie przy ołtarzu gdzie jak mówi:„czuje się spełniony i szczęśliwy...”

źródło za: festiwalzycia.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-26 10:43:12
miniaturka

Zakończyły się obrady Rady Biskupów Diecezjalnych

Beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, wizyta Ad Limina polskich biskupów, Synod biskupów w Watykanie oraz sytuacja migrantów i uchodźców – to najważniejsze kwestie poruszone w komunikacie z Sesji Rady Biskupów Diecezjalnych, która miała miejsce na Jasnej Górze 25 sierpnia.
2021-08-26 10:48:52
miniaturka

W Kenii buduje się dobro

Udało się uzbierać środki na dormitorium dla dziewczynek w sierocińcu Shalom Home i budowa ruszyła od razu pełną parą. Wszystko zaczyna powoli nabierać realnych kształtów. Dziewczynki będą miały możliwość ukończenia szkoły w bezpiecznych warunkach.
2021-08-26 10:57:44
miniaturka

„Ten człowiek powinien zostać świętym”. Co dalej z beatyfikacją abp. Fultona J. Sheena?

Beatyfikacja amerykańskiego biskupa miała się odbyć w 2019 roku w Peorii. Została jednak wstrzymana. Jakie będą jej dalsze losy? „Niewiele wiem” – przyznał w rozmowie z CNA bp Louis Tylka, biskup koadiutor diecezji. „Zasadniczo sprawa została wstrzymana i nic się nie działo w tym czasie” – dodał.
2021-08-26 11:59:10
miniaturka

Prymas Polski na Jasnej Górze: Wiara i miłość umacniają i odbudowują Kościół

To wiara i miłość umacniają i odbudowują Kościół. To wiara i miłość go ocalają. To wiara i miłość go kształtują – powiedział abp Wojciech Polak, Prymas Polski, w homilii Sumy odpustowej w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej sprawowanej na Jasnej Górze.
2021-08-26 12:06:30
miniaturka

Kolejne książki dla dzieci próbują przekonywać, że aborcja jest w porządku

Aktywiści proaborcyjni chcą wmówić dzieciom, że aborcja jest czymś normalnym – że to nie zabicie nienarodzonego dziecka, ale konsekwencja ciąży tak samo naturalna jak poród. Przekonują o tym kolejne książki skierowane właśnie do najmłodszych.
2021-08-26 12:51:57
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Nasze życie jest oczekiwaniem na spotkanie z panem młodym i na udział w jego weselnej radości. Żeby to nastąpiło, potrzebujemy lampy i światła, które oświeci naszą drogę. Ale lampa, żeby dawała światło, potrzebuje oliwy. Tą oliwą są nasze dobre uczynki, które spełniamy każdego dnia.