Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-17 10:26
AC

Ks. Adrian Chojnicki apeluje rapując: „Żyć, nie wegetować, doceniać, nie hejtować!”

„Ten kawałek jest wezwaniem do posiadania gorących serc, do porzucenia gniewu i wszelkiego hejtu” – mówi ks. Adrian Chojnicki, który nagrał z potrzeby serca teledysk #BezHejtu. Ks. Chojnicki uważa, że za dużo już podziałów, nienawiści i zła. Czas na więcej dobra!

„Ten kawałek jest odpowiedzią na rozpowszechniającą się niechęć, nienawiść. Łatwo oceniać innych, krytykować. Trudniej ich DOCENIĆ. Tak jakby dobro było mniej atrakcyjne niż zło. Nie chodzi o uciekanie od odpowiedzialności. Chodzi o to, że zbyt duży nacisk kładzie się na zło, akcenty są rozłożone nieadekwatnie. Nie dostrzega się dobra w drugim człowieku, Kościele, w sobie. Gdziekolwiek” – dzieli się ks. Adrian Chojnicki.

„Ponieważ na sercu mi to leży od kilku miesięcy starałem się to przekazać w kilku zdaniach tej piosenki. To mój pierwszy teledysk w życiu. Ten kawałek jest wezwaniem do posiadania gorących serc, do porzucenia gniewu i wszelkiego hejtu. Proszę wziąć pod uwagę, że kiepski ze mnie śpiewak/raper. Nie jestem profesjonalistą. Chodzi o przekaz i na tyle ile człowiek potrafi, o dobrą formę" – dodaje kapłan.

Ks. Adrian sam ułożył tekst. Do wykonania bardziej melodyjnych części utworu została zaproszona wokalistka Ewa Kopiec. Kapłan ma nadzieję, że teledysk pomoże w szukaniu dobra.

źródło: ks. Adrian Chojnicki - youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-17 10:44:22
miniaturka

Wakacyjne kierunki LOT-u bezpośrednio z Poznania już od końca maja

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polskich Linii Lotniczych LOT dostępne będą bezpośrednio ze stolicy Wielkopolski. Bilety są już w sprzedaży na stronie lot.com oraz u agentów sprzedaży.
2021-05-17 10:51:31
miniaturka

Siostry Życia: ich misją jest ochraniać świętość każdego ludzkiego życia

W USA działa zgromadzenie zakonne, którego członkinie poświęcają swoje życie dzieleniu się przesłaniem, że każda osoba, od momentu poczęcia, jest nieskończenie kochana.
2021-05-17 11:15:50
miniaturka

Pakistan: starszy imam wstawił się za chrześcijańskimi pielęgniarkami

„Przywódcy muzułmańscy w Pakistanie stanęli po stronie chrześcijanek oskarżonych o bluźnierstwo, łagodząc spór, który groził wybuchem narodowych zamieszek i międzynarodowym kryzysem dyplomatycznym” – informuje stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
2021-05-17 11:55:45
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu Niemiec: nie chodzi o interkomunię

Przewodniczący niemieckiego Episkopatu, Biskup Georg Bätzing, komentując sobotnie wydarzenie ekumeniczne odbywające się w Niemczech podkreślił, że „nie chodzi w nim o interkomunię”.
2021-05-17 12:36:13
miniaturka

Uczelnie wyższe muszą chronić wolność słowa

Brytyjskie uniwersytety i uczelnie będą zobowiązane do aktywnego dbania o wolność słowa na swoim terenie. W przeciwnym przypadku narażają się na kary.
2021-05-17 12:48:42
miniaturka

Chrześcijanie w Syrii: najpoważniejszym wyzwaniem jest brak młodzieży

Pomimo trwającej od niemal 10 lat wojny domowej w Syrii chrześcijańscy duszpasterze robią, co mogą, aby utrzymać funkcjonowanie swoich kościelnych wspólnot. Jednym z nich jest ks. Tony Botros, który przeżył przed 5 laty porwanie przez ekstremistów.