Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-05 21:24
Michał Pora

Kraków. Sympozjum "Dziękujemy za Twoje serce... W Hołdzie św. Janowi Pawłowi II".

9 listopada w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. prof. Michała Bobrzyńskiego 10, odbędzie się sympozjum zatytułowane "Dziękujemy za Twoje serce... W Hołdzie św. Janowi Pawłowi II". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00.

Autor/źródło: Biblioteka UPJP2

Podczas spotkania na Polach Lednickich w dniu 2 czerwca 1997 r. Jan Paweł II powiedział: Zanieście przyszłym pokoleniom świadectwo wiary, nadziei i miłości. Bądźcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb! Słowa te pokazują, że troska Ojca Świętego o młode pokolenie i jego wychowanie była dla Niego bardzo ważna. Życie Świętego Jana Pawła II było przepełnione wartościami i mądrością, dzięki którym był i jest On niezwykłym autorytetem. Dlatego też, organizowane sympozjum kierowane jest szczególnie do młodych ludzi, aby przybliżyć im osobę Ojca Świętego i pokazać Jego wielkość. Jest również wyrazem hołdu i wdzięczności za dar Papieża Polaka.

 Patronat honorowy:

Jego Ekscelencja abp Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski

Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Przewielebny ks. Łukasz Michalczewski, Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Wśród zaproszonych gości znajdują się:

ks. dr Paweł Ptasznik – kierownik Sekcji Polskiej Watykańskiego Sekretariatu Stanu, Rektor Kościoła Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzymie, bliski współpracownik Papieża Jana Pawła II.

o. Leon Knabit– benedyktyn z Opactwa w Tyńcu, publicysta, ambasador Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

ks. Andrzej Jasnos – doktorant katechetyki i pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członek Stowarzyszenia Pedagogów NATAN, związany ze wspólnotą Wiara

 i Światło.

Barbara Kłaput – projektantka, twórca scenariuszy muzealnych, kurator wystaw. Współautorka Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Kuba Blycharz – autor hymnu Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., lider zespołu niemaGotu.

 Zgodnie z wezwaniem Papieża Polaka, aby być wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, prelegenci przekażą swoje świadectwa wiary, przybliżą uczestnikom świętość Jana Pawła II. W swoich wystąpieniach podzielą się wspomnieniami związanymi z Ojcem Świętym, które wyrażają indywidualny i przez to bliski stosunek do Niego. Ukażą jaki wpływ na ich życie wywarła postać Papieża Polaka.

 Konferencję poprowadzi Katarzyna Olubińska, dziennikarka TVN, autorka chrześcijańskiego bloga Bóg w wielkim mieście oraz Magdalena Pajkowska, dziennikarka,polonistka lektorka i tłumaczka języka włoskiego. Zwieńczeniem spotkania będzie koncert zespołu niemaGotu.

Informacje dodatkowe :

Dla uczestników sympozjum przewidziana jest przerwa kawowa.

Sprzedaż płyt po koncercie zespołu niemaGotu.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy