Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-24 12:41
S. Zielińska / KAI

Kraków: akcja Rekoprayer – modlitwa za rekolekcje oazowe

Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej zaprasza chętnych do modlitwy za poszczególne turnusy oaz wakacyjnych.

Autor/źródło: Agnieszka Czylok, licencja: CC BY

Rejestrując swoją chęć na stronie internetowej www.rekoprayer.pl można wybrać jeden z modlitewnych pakietów przygotowanych przez młodych.

- Jesteśmy przekonani, że wszelkie powodzenie rekolekcji wakacyjnych będzie złożeniem dwóch czynników: profesjonalnego ich przygotowania i przeprowadzenia oraz znacznie ważniejszego – Bożego działania – mówi Krzysztof Płachno, odpowiedzialny za akcję. Modlitwa za oazowe rekolekcje w archidiecezji odbywa się już od kilku lat, ale w tym roku wyjątkowym jest przygotowanie projektu: strony internetowej i modlitewnych pakietów.

Chętne osoby mogą wybrać konkretne stopnie wakacyjnych rekolekcji, za które chcą ofiarować swoją modlitwę według typów: „starter”, „regular worship”, „golder prayer” i „freestyle”. Rozróżnienie dotyczy planowanych modlitewnych praktyk. - Pakiety to pewna forma dodatkowej zachęty do włączenia się w akcję. Zaproponowanie obrania pakietu modlitewnego jest w jakimś stopniu elementem budującym wspólnotę, dającym poczucie, że wiele osób modli się w ten sam sposób. Aby nie wykluczać osób, które nie znalazły wśród próbowanych opcji dla siebie, przygotowaliśmy możliwość zadeklarowania własnej, dowolnej formy modlitwy – opisuje Płachno. - Nie ma także co ukrywać, że nazwy pakietów miały nadać całej akcji odrobiny uśmiechu – dodaje.

O akcji zostali poinformowani w pierwszej kolejności animatorzy, którzy podejmują posługę na tegorocznych rekolekcjach. To m.in. do nich należy zachęcanie kolejnych osób do modlitwy. Przez kilka dni swoją modlitwę zdeklarowano ponad 200 razy. Organizatorzy liczą, że liczba ta co najmniej się podwoi.

- Modlitwa za uczestników i diakonie rekolekcyjne jest bardzo ważna dlatego, że to w rękach Bożych leży władza nadania wysiłkom diakonii i zapałowi uczestników mocy wydania trwałych owoców tego czasu – mówi ks. Artur Głąb, moderator diecezjalnej diakonii modlitwy. Jak zapewnia, wspólna i jednomyślna modlitwa Kościoła jest w oczach Bożych niesłychanie cenna i ważna. - Sam obiecał dać wszystko, jeśli jego uczniowie „zgodnie o coś prosić będą" (por. Mt 18,19) – podsumowuje moderator.

Rekolekcje dla młodzieży Ruchu Światło-Życie odbywają się według stopni Oazy Dzieci Bożych, Oazy Nowej Drogi i Oazy Nowego Życia w zależności od wieku i zaawansowania w formacji uczestników. Pierwszy turnus rozpoczyna się 28 czerwca. Rekolekcje trwają 15 dni – zgodnie z tajemnicami różańcowymi. Drugi turnus wyjazdów zakończy się 1 sierpnia. Rekolekcje prowadzone przez diakonię misyjną Ruchu Światło-Życie archidiecezji krakowskiej w Kenii i Tanzanii odbywać się będą w sierpniu i wrześniu.

eko / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-24 08:52:38
miniaturka

Paragwaj: beatyfikacja s. Marii Felicji

Kościół w Paragwaju ma nową błogosławioną. Jest nią Maria Felicja Guggiari Echeverría od Jezusa Eucharystycznego, karmelitanka bosa.
2018-06-24 09:06:05
miniaturka

1050-lecie biskupstwa w Polsce

Mszy św., sprawowanej z okazji 1050-lecia biskupstwa w Polsce, na placu przed Bazyliką Archikatedralną pw. Śś. App. Piotra i Pawła w Poznaniu, przewodniczył i homilię wygłosił Legat Papieski kard. Dominik Duka OP, metropolita praski.
2018-06-24 12:19:46
miniaturka

Diecezja gliwicka: obchody 605-lecia parafii w Kamieńcu

24 czerwca w Kamieńcu obchodzona jest 605. rocznica utworzenia parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Biskup Gliwicki Jan Kopiec.
2018-06-24 13:14:43
miniaturka

Papież wzywa do rachunku sumienia z tego, jaka jest nasza wiara

Bóg nie jest uzależniony od naszej logiki i naszych ograniczonych ludzkich możliwości. - mówił Franciszek nawiązując do przypadającej dziś uroczystości narodzenia św. Jana Chrzciciela.
2018-06-24 15:36:47
miniaturka

Bp Janiak: uwaga na kompromisy ze złem

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył Mszy św. w poznańskiej Farze przy obrazie Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania w ramach obchodów 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu.
2018-06-24 16:55:08
miniaturka

Rycerze Kolumba podsumowali rok bratni

Rycerze Kolumba z całej Polski przyjechali do Zakopanego, aby podsumować rok formacyjny, zwany przez nich rokiem bratnim. Zaangażowali się oni m.in. w odbudowę domów i szpitali na terenie objętym wojną w Syrii.