Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-10 14:38
S. Zielińska / Beata Chrudzimska

Konferencja "Bibliodrama w ewangelizacji"

W dniach 24-25 maja 2018, w ramach Ołtarzewskich Dni Apostolstwa, odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum na temat bibliodramy i możliwości jej wykorzystania w katechezie i ewangelizacji.

Autor/źródło: Pixabay, Photo-Mix, licencja: CC0

Sympozjum składać się będzie z części teoretycznej - wykładów specjalistów z Polski i z zagranicy oraz z części warsztatowej - zaproszeni Goście poprowadzą 25 maja w godzinach 9.45-12.45 warsztaty otwarte dla wszystkich pragnących poznać bibliodramę jako szczególny rodzaj pracy z Pismem Świętym w grupie.

Sympozjum współorganizuje Polskie Towarzystwo Bibliodramy, a Gospodarzami będą Ojcowie Pallotyni i Wyższe Seminarium Duchowne w Ołtarzewie, co zapewni uczestnikom serdeczną atmosferę i możliwość codziennego udziału we Mszy świętej. Będzie także możliwość skorzystania z noclegów i posiłków.

Zgłoszenia można dokonywać przez stronę: pallottianum.aidg.pl do dnia 18 maja 2018 roku. Szczegółowy program wydarzenia znajduje na naszej stronie oraz w załączniku.

***

"Bibliodrama, której nazwa najprawdopodobniej wywodzi się od psychodramy – nie będąc wprost metodą terapeutyczną – cały czas korzysta z jej metod i z teorii. [...] Prapoczątków bibliodramy jedni szukają w średniowiecznym teatrze jezuickim inni w ludowych misteriach religijnych, odgrywanych w okresie Wielkiego Postu. Jednak ruch bibliodramy jako formy odczytywania Pisma Św. w małej grupie (kilku lub kilkunastu osób) rozpoczął się w latach 60-tych XX wieku. Taka „interaktywna forma egzegezy biblijnej ”, jak ją wtedy nazywano, zaczęła dość szybko upowszechniać się i rozwijać zarówno na kontynencie amerykańskim jak i w Europie."

Więcej informacji na temat bibliodramy można znaleźć w opracowaniu Krystyny M. Sztuki: Bibliodrama – krótki zarys teorii.

***

Celem Polskiego Towarzystwa Bibliodramy jest wykorzystanie bibliodramy do wspierania rozwoju człowieka, rozwijanie i upowszechniania bibliodramy oraz kształcenie liderów bibliodramy.


Źródło: Beata Chrudzimska, Polskie Towarzystwo Bibliodramy

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-10 13:23:36
miniaturka

Droga Światła z Metropolitą Krakowskim

Abp Marek Jędraszewski poprowadził rozważania podczas tegorocznej Drogi Światła ze Wzgórza Wawelskiego na Skałkę.
2018-05-10 13:49:41
miniaturka

Jasna Góra: młodzi z modlitwą za młodych

Modlitwa za Polskę w stulecie odzyskania niepodległości i za synod biskupów o młodzieży towarzyszyć będzie dziś 11. Spotkaniu Młodych z Biblią na Jasnej Górze.
2018-05-10 14:22:40
miniaturka

"Chwalcie łąki umajone ...” – nabożeństwa majowe na Krakowskim Przedmieściu

Maturzyści, studenci, emeryci, a nawet bezdomni zebrali się wczoraj w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, żeby zaśpiewać litanię loretańską i pieśni ku czci Maryi przy pomniku Matki Boskiej Passawskiej.
2018-05-10 15:20:03
miniaturka

„Jacek, Kasia i ich Msza” - książki przygotowujące do I Komunii Świętej.

Powieść przygodowa „Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii Świętej”, jej kontynuacja „Jacek, Kasia i ich Msza” oraz poradnik dla rodziców autorstwa Piotra Giertycha, mogą być wsparciem dla rodziców i katechetów przygotowujących dzieci do I Komunii Św.
2018-05-10 15:51:17
miniaturka

Dziś ruszyła w mediach społecznościowych akcja „Selfie dla życia”

Dzisiaj rozpoczęła się w mediach społecznościowych akcja „Selfie dla życia”. Do wzięcia udziału w akcji zachęca abp Stanisław Budzik, metropolita Lublina, który również umieścił swoje selfie na Twitterze.
2018-05-10 18:12:24
miniaturka

Kustosz sanktuarium na Krzeptówkach: tutaj ciągle dokonują się cuda

Wspólnie z innymi braćmi ze zgromadzenia jesteśmy zaskakiwani nie potęgą grzechu, ale potęgą Bożego miłosierdzia i tym, że ludzie naprawdę godnie żyją - cieszy się ks. dr Marian Mucha, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach.