Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-08 10:03
AC / vaticannews.va

Kolumbia: Kościół przeżywa miesiąc rodziny

Kościół w Kolumbii przeżywa miesiąc rodziny, który potrwa aż do połowy czerwca. Przewodniczący episkopatu abp Óscar Urbina Ortega zaproponował cztery klucze, aby odkryć misję ewangelizacyjną, formacyjną i opiekuńczą rodziny podczas pandemii koronowirusa.

W tej wyjątkowej sytuacji „odzyskaliśmy rodzinę jako pierwszą przestrzeń przyjęcia, towarzyszenia i ochrony życia”, powiedział abp Óscar Urbina Ortega. W specjalnym przesłaniu przewodniczący episkopatu Kolumbii zachęcił do przeżycia miesiąca rodziny mając na uwadze cztery wymiary.

Po pierwsze, umocnić zgodę w rodzinie poprzez odnowioną nadzieję. „Każdy może być lepszym ojcem, lepszą matką, bratem lub dzieckiem po tym, co obecnie przeżywamy”. Trzeba dążyć do „większego zrozumienia i większej otwartości”. Po drugie, docenić bogactwa i dary każdej rodziny. Pozytywne spojrzenie na jej członków pozwoli „dostrzec i uznać ile dobroci, cierpliwości, odwagi i wiary jest w każdym”. Po trzecie, popatrzeć na inne rodziny, aby „móc im doradzić, wysłuchać, towarzyszyć lub pocieszyć”. Wreszcie zawierzyć każdą rodzinę opiece Maryi i odkryć wartość modlitwy, szczególnie różańcowej. „Jako matka Maryja była częścią rodziny najpiękniejszej, prostej, pracowitej…była częścią rodziny modlącej się”, podkreślił abp Urbina Ortega.

Do lepszego przeżycia miesiąca rodziny episkopat udostępnił na stronie internetowej szereg materiałów: https://www.youtube.com/watch?v=gt4bawEu0VA&feature=emb_logo

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-08 08:32:34
miniaturka

Liban: 80. procentom szkół katolickich grozi zamknięcie

Z powodu trudności ekonomicznych i zaniedbań ze strony państwa co najmniej 80. procentom szkół katolickich w Libanie grozi zamknięcie, nie rozpoczną one nowego roku szkolnego 2020-2021. Donosi o tym w liście do prezydenta kraju Michela Aouna odpowiedzialny za sekretariat libańskich szkół katolickich.
2020-06-08 09:23:41
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Bądź błogosławiony, bądź szczęśliwy

Złóż nadzieję w Panu a posiądziesz pełnię szczęścia! Jezus, zwłaszcza w kazaniu na górze, mówi wprost o konieczności zaufania Bogu. We wszystkim. Komentarz do Ewangelii, Mt 5, 1-12.
2020-06-08 09:33:41
miniaturka

Maszyna do szycia zamiast dyplomu

Uczą się czytać i pisać, poznają podstawy geografii i historii. Przygotowują się też do wykonywania konkretnych zawodów, które pozwolą im zadbać o swoje dzieci i pomóc w utrzymaniu rodzin. Centrum Formacji dla Dziewcząt – taką nazwę nosi przykatedralna szkoła, którą w diecezji Bouar założył jej ordynariusz bp Mirosław Gucwa.
2020-06-08 10:36:41
miniaturka

Episkopat Włoch wspiera Afrykę w walce z koronawirusem

„Większość krajów afrykańskich nie posiada odpowiedniej bazy sanitarnej, aby skutecznie zmierzyć się z pandemią” – uważa Damiano Renzi, szef Fundacji Soleterre, która realizuje projekty w dziedzinie ochrony zdrowia oraz kursy formacyjne w Afryce Zachodniej, dotyczące pandemii.
2020-06-08 11:14:27
miniaturka

Dziękowali za obecność Jana Pawła II w Licheniu

Dziękując za pielgrzymkę św. Jana Pawła II do Lichenia, w jej 21 rocznicę, w licheńskiej bazylice około 3 tysięcy osób modliło się, by dziedzictwo, które pozostawił Święty Papież, wydało obfity plon.
2020-06-08 11:27:20
miniaturka

GIS wydał wytyczne dla organizatorów pielgrzymek podczas stanu epidemii w Polsce

Możliwość uczestnictwa w pielgrzymce tylko zdrowych osób, obowiązek zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia sanitarno-higienicznego oraz konieczność podporządkowania się instrukcjom i zaleceniom stacji sanitarno-epidemiologicznej – to niektóre z wytycznych GIS z 5. 06. 2020 r. dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas epidemii.