Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-14 11:55
AC / KAI

Kolejna Ewangelizacja na Barce w Krakowie

W środę wieczorem krakowianie znów mogli wziąć udział w cyklu zatytułowanym Ewangelizacja na Barce. Tym razem Dobrą Nowinę głosił ks. Marcin Bieniasz, pallotyn z Zakopanego.

Autor/źródło: Marek Lojtek, licencja: CC BY

Jak zaznaczył na wstępie Adwent to okres, kiedy Pan Bóg zaprasza ludzi na pustynię. „Może ktoś zapytać, gdzie w Krakowie można znaleźć pustynię. Ale nie o takie miejsce chodzi. Tą pustynią są często nasze serca – przestrzeń, gdzie nikogo nie wpuszczamy” – wyjaśnił, zachęcając do wzbudzenia w sobie pragnienia Pana Boga.

Kapłan mówił wiele o Maryi – przyznał, że poznał Ją bardziej pod koniec szkoły podstawowej, kiedy za pokutę otrzymał odmówienie różańca. „Nie byłem do tego przekonany – nawet nie wiedziałem jak znaleźć na to czas. Doradzono mi jednak, by odmawiać go w drodze do szkoły. I tak ta modlitwa pozostała ze mną do dziś” – powiedział, ale zaznaczył, że także na jego drodze życia pojawiła się w sercu pustynia.

W liceum zastanawiałem się jak żyć i co robić. Znalazłem wtedy ogłoszenie o pielgrzymce do Kalwarii Pacławskiej. Nie pojechałem tam z pobożnym nastawieniem, ale gdy weszliśmy i uklęknęliśmy przed Matką Bożą, zacząłem do Niej mówić z głębi serca” – opowiadał, wskazując, że ta modlitwa odmieniła jego świat i dzięki niej odkrył swoje powołanie.

Następnie ks. Bieniasz opisał jak bardzo wiele w jego życiu zmieniły wizyty w Medjugorie – pierwsza, kiedy w zasadzie nie współodczuwał wielkiej nadziei, z jaką modlili się przebywający tam wierni i druga, gdy usłyszał w sercu głos Maryi.

„Najpierw to były słowa, bym uczynił wszystko, co powie mi Jej Syn. Potem na Górze Objawień usłyszałem: ‘Byłam z tobą od początku, jestem z tobą teraz i będę z tobą zawsze’. To sprawiło, że moje życie zmieniło się totalnie jakościowo, a moja kapłańska droga jeszcze bardziej wzmocniła” – wyznał.

Poprosił przy tym zgromadzonych, by dbali o swoją duchowość i nie ulegali pokusie kierowania życiem według własnych planów. „Wszystko co dobre w naszym życiu to Pan Bóg. Czasem jednak gubi nas pycha czy też chęć budowania na samym sobie. Wtedy warto zwrócić się do Maryi, gdyż ona potrafi odmienić życie o 180 stopni” – podsumował swoje nauczanie pallotyn.

Spotkanie na wodach Wisły zakończyła modlitwa uwielbienia. Ewangelizację na Barce organizuje Krakowska Żegluga Pasażerska, wspólnota namARKA oraz Fundacja nowohuckie.PL i Radio Pallotti.FM.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-14 09:51:08
miniaturka

Kard. Arborelius: u nas Kościół się rozwija, dzięki migrantom i nawróceniom

Skandynawia jest dziś jedynym regionem w Europie, gdzie Kościół katolicki się rozwija – powiedział w wywiadzie dla agencji I.Meida kard. Anders Arborelius.
2017-12-14 10:28:22
miniaturka

Irlandia: George Soros finansuje proaborcyjną kampanię, nielegalnie

Komisja ds. Publicznych Irlandii (Standards in Public Office Commission) nakazała Amnesty International zwrot ok 160 tys. dolarów, które organizacja ta otrzymała od fundacji Georga Sorosa na proaborcyjną kampanię w tym kraju.
2017-12-14 11:12:31
miniaturka
play

Ks. Sikorski: Byłem na liście do odstrzału

Ks. Infułat dr Jan Sikorski, były kapelan ”Solidarności”, w rozmowie z Ewą Pietrzak wspominał 13 grudnia 1981 roku i ducha Solidarności.
2017-12-14 12:16:53
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu apeluje o wzajemny szacunek i kulturę w debacie publicznej

„Zawsze kiedy brat występował przeciw bratu, a Polak przeciw Polakowi, cierpiała na tym nasza jedność i nasza niepodległość” – przestrzegł metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.
2017-12-14 12:53:04
miniaturka

Zaproszenie na Opłatek Lednicki

Już w najbliższą sobotę 16 grudnia na Polach Lednickich odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2017-12-14 13:26:04
miniaturka

Kard. Nycz na spotkaniu opłatkowym w Sejmie RP

Niech Pan Bóg wspiera, niech Pan Bóg błogosławi, niech daje pokój i niech daje te wszystkie postawy, które wynikają z tego, co się wydarzyło w Betlejem. - życzył parlamentarzystom kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego.