Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-15 07:12
AC

Jubileuszowe „Chrześcijańskie Granie” już 26 maja!

26 maja odbędzie się Festiwal „Chrześcijańskie Granie”. Jubileuszowa, 10-ta edycja tego wydarzenia odbędzie się tym razem w Chorzowie. Wydarzenie będzie można śledzić zdalnie poprzez kanał www.1on.pl.

Pandemia wstrzymała jedynie o pół roku organizację wydarzenia pod marką Festiwal „Chrześcijańskie Granie”. Pierwotnie zaplanowany na jesień ubiegłego roku koncert odbędzie się już 26 maja.

„Z uwagi na uwarunkowania obecnego czasu zdecydowaliśmy się przenieść koncert do Chorzowa, do gościnnego studia Adama Guzdka (Bądź jak Jezus, Betlejem w Polsce)” – mówi Michał Guzek, prezes Fundacji „Chrześcijańskie Granie”, organizator wydarzenia.

W tym roku w koncercie wezmą udział: Jedno, Semeion, Pół piętro którzy powalczą o zwycięstwo w koncercie „Debiuty” oraz Monika Giergiel (non stop ccm) jako gwiazdy Festiwalu. Koncert będzie premierowo pokazany na kanale www.1on.pl w sobotę, 26 maja o 20.00. Festiwal poprowadzą Grzegorz Bociański (Radio Em, Katolika Front) i Marcin Jakimowicz (Gość Niedzielny).

Laureatami Festiwalu Debiutów byli m.in.: Magdalena Frączek i Love Story, STRONAb, zespół Anielsi, PLAYandPRAY, czy Soudarion.

Festiwal „Chrześcijańskie Granie” to cykliczna impreza organizowana od 10-ciu lat przez Fundację Chrześcijańskie Granie i sklep pod tą samą nazwą. Celem projektu jest ewangelizacja oraz popularyzacja muzyki chrześcijańskiej poprzez promocję debiutantów. Prezesem Fundacji i pomysłodawcą imprezy jest Michał Guzek.

Adam Guzdek to założyciel i szef Śląskiej Agencji Reklamy i Marketingu – firmy zajmującej się nie tylko reklamą lecz również produkcją różnych eventów. Od początku działania firmie udało się zrealizować ponad 4 tys. wydarzeń. Adam Guzdek jest także założycielem kanału www.1on.pl, na którym odbędzie transmisja tegorocznego Festiwalu oraz właścicielem studia w którym odbędzie się jego nagranie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-14 14:28:27
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Często zdarza się nam, że prosząc, od razu proponujemy Bogu, w jaki sposób i kiedy ma zainterweniować. Jezus zapewnił, że Ojciec wysłucha naszych modlitw, ale nie powiedział, że dokona się to dokładnie tak, jak my byśmy tego chcieli. W rzeczywistości Bóg wie lepiej od nas, czego nam naprawdę potrzeba i w jaki sposób ma nam pomóc.
2021-05-14 14:49:10
miniaturka

Wystawa „Tablice Pamięci” w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

W Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie można zwiedzać wystawę „Tablice Pamięci”, dokumentującą skalę niemieckich represji wobec ludności cywilnej Warszawy w latach 1939 - 1945. Wystawa jest częścią projektu Fundacji PGE poświęconego Tablicom Karola Tchorka.
2021-05-14 16:25:52
miniaturka

Kardynał Müller przestrzega przed praktykowaniem tak zwanej interkomunii

Przed próbami wprowadzania w życie tzw. interkomunii, nazywanej też „wzajemną gościnnością eucharystyczną” między katolikami a protestantami przestrzegł swych rodaków kardynał Gerhard Ludwig Müller. Jego zdaniem, nie chodzi tu o ekumenizm, lecz o prowokację wobec Magisterium Kościoła katolickiego.
2021-05-15 00:16:02
miniaturka

Niedzielski: zakładam, że w wakacje 70-80 proc. osób będzie uodpornionych na COVID-19

„Zakładam, że w wakacje 70-80 proc. osób w Polsce będzie uodpornionych na COVID-19. Wrzesień na uzyskanie takiego stanu byłby w pewnym sensie czarnym scenariuszem” - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. W Polsce podano już 15 144 771 dawek szczepionek.
2021-05-15 00:25:50
miniaturka

Bp Marcuzzo: Bomby w Gazie spadają też na domy chrześcijańskie!

Ataki lotnictwa w Strefie Gazy uderzyły w domy mieszkających tam rodzin chrześcijańskich, znajdujące się w pobliżu parafii Świętej Rodziny, powodując również szkody w klasztorze i schronisku sióstr różańcowych. Poinformował o tym watykańską agencję misyjną Fides bp Marcuzzo.
2021-05-15 07:55:15
miniaturka

„Ad limina Apostolorum” polskich biskupów na przełomie września i października 2021 roku

Na przełomie września i października br. biskupi polscy udadzą się do Watykanu z wizytą „ad limina Apostolorum”. W związku z trudną do przewidzenia sytuacją sanitarną, nie jest jeszcze znana konkretna data wizyty. Zostanie ona ustalona i podana do wiadomości w terminie późniejszym.