Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-12 11:51
AC / Marek Raczkiewicz CSsR

Hiszpania: prawie 800 tys. euro na Fundusz Nowej Ewangelizacji

Konferencja Episkopatu Hiszpanii opublikowała listę projektów, które wesprze Fundusz Nowej Ewangelizacji. Pomoc trafi głównie do Ameryki Łacińskiej i Afryki.

Autor/źródło: pixabay, geralt

Najwięcej projektów pochodzi z Ameryki Południowej (46), głównie z Wenezueli, Peru i Kuby. Fundusz Nowej Ewangelizacji pomoże w budowie kościołów i klasztorów, a także w drukowaniu materiałów katechetycznych. 38 projektów pochodzi z Afryki, najwięcej z Demokratycznej Republiki Konga. Fundusz wesprze m.in. formację kapłanów oraz sióstr zakonnych. Trzecie miejsce na liście potrzeb zajmuje Azja, która otrzyma pomoc na realizację 17 projektów, najwięcej w Indiach. Na liście Funduszu znalazło się także 5 projektów z Europy, a konkretnie z Ukrainy, Rumunii i Rosji.

Na realizację wszystkich projektów Fundusz Nowej Ewangelizacji przeznaczył w tym roku ponad 770 tys. euro. Kwota ta pochodzi m.in. z diecezji, zgromadzeń zakonnych, firm oraz od osób prywatnych.

Fundusz Nowej Ewangelizacji Episkopatu Hiszpanii powstał w 1997 roku. Do chwili obecnej zrealizował ponad 3500 projektów duszpasterskich na kwotę 33 mln euro.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy