Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-28 12:17
ek / Paweł Pasierbek SJ

Franciszek na obrady Papieskich Dzieł Misyjnych

Podstawowym zadaniem misyjnym, jakie powinien podjąć każdy wierzący, jest modlitwa – powiedział Papież w wideoprzesłaniu skierowanym do Papieskich Dzieł Misyjnych.

Autor/źródło: Pixabay, nickelbabe, licencja: CC0

Przedstawiciele Dzieł, obecnych w 120 krajach świata, spotkali się na Zebraniu Plenarnym w Rzymie.

Franciszek przypomniał, że powstałe prawie 200 lat temu Papieskie Dzieła Misyjne angażują się w konkretne działania na rzecz umacniania i wspierania ewangelizacji na świecie. Wskazał także na ich akutalność i wagę.

Papieskie Dzieła Misyjne są ważne przede wszystkim dlatego, że musimy modlić się za misjonarzy i misjonarki, za dzieło ewangelizacji Kościoła. Modlitwa jest pierwszym «dziełem misyjnym» - pierwszym! – który każdy chrześcijanin może i powinien podjąć i jest także najbardziej skutecznym, nawet jeżeli tego nie da się niczym zmierzyć - stwierdził Ojciec Święty. - Oczywiście, głównym ewangelizatorem jest Duch Święty, a my jesteśmy wezwani do współpracy z Nim. Ponadto Dzieła te w imieniu Papieża gwarantują sprawiedliwe udzielanie pomocy tak, aby wszystkie Kościoły w świecie miały przynajmniej minimalne wsparcie w ewangelizacji, w udzielaniu sakramentów, w pomocy kapłanom, seminariom, katechistom, pomocy w pracy duszpasterskiej. Wspierajcie misjonarzy, którzy ewangelizują, wspierajcie ich modlitwą, aby Duch Święty im towarzyszył. To On sprawia, że dzieło ewangelizacji się rozwija.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-28 11:35:19
miniaturka

Zielona Góra: prezydent Duda na obchodach 58. rocznicy obrony Domu Katolickiego

Prezydent Andrzej Duda 27 maja wziął udział w uroczystościach z okazji 58. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich.
2018-05-28 11:49:29
miniaturka

Jasna Góra: 18. Ogólnopolska Konferencja Pracowników Socjalnych

Rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Pracowników Socjalnych, której tematem jest w tym roku „Ograniczanie ubóstwa przez skuteczną ochronę socjalną i aktywną integrację społeczną w pracy socjalnej”.
2018-05-28 11:55:25
miniaturka

Zmarł prałat Antoni Sołtysik

26 maja do domu Ojca powrócił ks. prałat Antoni Sołtysik – Honorowy Generalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, inicjator reaktywacji Stowarzyszenia w Polsce.
2018-05-28 12:27:54
miniaturka

Papież do Federacji Stowarzyszeń Lekarzy Katolickich

Franciszek zaapelował o jasne świadectwo katolickich lekarzy. Mają zabierać głos w dyskusjach bioetycznych i zabiegać o wolność sumienia. Nie możecie być jedynie wykonawcami woli chorych i waszych pracodawców – powiedział Papież.
2018-05-28 12:36:48
miniaturka

Papież u św. Marty: o prawdziwej radości

Radość i pocieszenie, z których płynie pokój - to główny temat homilii, którą Papież wygłosił na Mszy w Domu św. Marty.
2018-05-28 13:51:49
miniaturka

Gliwice: Gratka dla melomanów

Dziś - 28 maja - w drugim dniu Międzynarodowego Festiwalu "Dni Muzyki Organowej w Gliwicach, o godz. 19.00 w Katedrze św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach, z recitalem wystąpi Hanna Dys.