Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-01 14:43
S. Zielińska / www.festiwalzycia.pl

Festiwal Życia 2018 w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA

Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży, które organizują Misjonarze Oblaci MN. W tym roku odbędzie się on w Kokotku, przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA.

Będzie to pierwszy Festiwal Życia w Kokotku, przy Oblackim Centrum  Młodzieży NINIWA. Nasz festiwal ma kilkunastoletnią już tradycję, ale w 2018 roku przenosimy go z Kodnia do Kokotka, na Śląsk, gdzie więcej osób będzie mogło z niego skorzystać! To wydarzenie, które nie ma konkurencji na Śląsku, a już porównuje się je z dawnym Gaude Festem rozpoznawalnym w całym kraju. 

Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży.  W bogatym programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości, praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą świętą.

Hasło w 2018 roku:

„Wstań” - na podstawie wersu z Księgi Jozuego. Tłem wydarzenia będzie barwna księga Biblii o wejściu Izraelitów do Ziemi Obiecanej, zmaganiach, walkach i chyba najbardziej spektakularnym w historii świata podbojem miasta (Jerycho) przy pomocy trąb! 


Najważniejsze informacje o Festiwalu Życia 2018:

- Termin 2-8.07.2018 r.

- 2000 spodziewanych uczestników

- relikwie Drzewa Krzyża Świętego

- Bogaty program (Luxtorpeda, TGD, ks. Kuba Bartczak, Ania Golędzinowska, Jasiek Mela) 


Wydarzenie organizują Misjonarze Oblaci MN, Archidiecezja Katowicka, Archidiecezja Częstochowska,  Diecezja Gliwicka, Diecezja Bielsko-Żywiecka i Diecezja Sosnowiecka, a patronatem honorowym festiwal objęli także dodatkowo Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego. Festiwal wspierają media i darczyńcy. 

Kontakt w sprawie festiwalu: info@festiwalzycia.pl

o. Tomasz Maniura OMI – główny organizator festiwalu, tel. 509 911 680,  maniura@niniwa.org 

Krzysztof Zieliński – media, informacja, tel. 511 805 405,  zielinski@niniwa.org


Źródło: www.festiwalzycia.pl 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-01 13:58:22
miniaturka

Kościoły i związki wyznaniowe przed zmianą europejskiego prawa ochrony danych osobowych

W czwartek 15 marca, na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, odbędzie się sympozjum "Prawo do prywatności w Kościołach i innych związkach wyznaniowych: od tajemnicy duszpasterskiej do ochrony danych osobowych".
2018-03-01 14:15:00
miniaturka
play

Kraków: Przygotowania do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

Msza św. z homilią bpa Jana Szkodonia, nowenna za wstawiennictwem przyszłej błogosławionej i wykład postulatora procesu ks. prałata Mieczysława Niepsuja to kolejny etap przygotowań duchowych do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej.
2018-03-01 14:17:32
miniaturka

L'Osservatore Romano 2/2018: Prawda wobec coraz silniejszej manipulacji

Ukazał się 2 numer miesięcznika L'Osservatore Romano w polskiej wersji językowej w tym roku. Znajdziemy w nim m.in. papieskie Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, poświęcone zjawisku fake news i manipulacji w mediach.
2018-03-01 15:26:48
miniaturka

Niezłomni kapłani w służbie Ojczyzny

Ks. Władysław Gurgacz, ks. Rudolf Marszałek, ks. Jan Stępień - represjonowani, torturowani i skazywani na karę śmierci byli zawsze blisko Żołnierzy Wyklętych. Byli kapelanami, łącznikami, oferowali pomoc w ukrywaniu się poszukiwanych.
2018-03-01 15:44:33
miniaturka

Kraków: Nabożeństwo ku czci bł. Salomei

W dniu 6 marca, w Jubileuszowym Roku bł. Salomei, siostry klaryski z Krakowa zapraszają do wzięcia udziału w Nabożeństwie ku czci bł. Salomei na pamiątkę odnalezienia Jej relikwii.
2018-03-01 18:10:00
miniaturka

Papież: dzisiejsza działalność

W dniu dzisiejszym Papież Franciszek przyjął na audiencji nową ambasador Nikaragui, spotkał się także z kard. Robertem Sarahem oraz biskupami ze Słowenii.