Strona główna
opoka.org.pl
2021-09-08 09:51
mk / Projekt „Decalogue”

Dziesięć prostych słów. Muzyczny projekt inspirowany Dekalogiem

„Miasto – rewitalizacja” – pod takim hasłem od 9 do 11 września w Łodzi odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. W jego ramach odbędzie się projekt „10 Prostych Słów”, którego sercem jest muzyczny album „Decalogue”. Zawiera on 12 utworów, inspirowanych dziesięciorgiem przykazań.

„Miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji” – mówi za papieżem Franciszkiem abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

W ramach VI Kongresu Nowej Ewangelizacji odbędzie się projekt „10 Prostych Słów”. Jego serce stanowi muzyczny album „Decalogue” zawierający 12 utworów inspirowanych dziesięciorgiem przykazań, w nagraniu którego udział wzięli m.in. tacy artyści jak: znany z grupy Kelly Family Michael Patrick Kelly (Irlandia), ojciec Stan Fortuna (USA), Levi Sakala (Zambia), Kelvin Grant (Jamajka), Tony Melendez (USA), Adeb Chamoun (Syria) oraz grupa znakomitych wykonawców z Polski: Marcin Pospieszalski (kierownik artystyczny), Jan Trebunia, Andrzel Lampert, Józef Skrzek, Darek Malejonek, zespół Luxtorpeda.

Warstwa muzyczna okrzyknięta została „najbardziej profesjonalną produkcją z kręgu muzyki chrześcijańskiej”. Powstał on z inicjatywy Marcina Pospieszalskiego, Radosława Grabowskiego oraz Rafała Urbańskiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jesteśmy przekonani, że projekt „Decalogue” może stać się wizytówką polskiej kultury w Europie i na świecie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-09-07 15:31:44
miniaturka

Uśmiechnięta Matka Boża ustąpiła kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Czackiej

Na Śląsku szczególną czcią darzy się Matkę Bożą Uśmiechniętą. Patronuje ona sanktuarium w Pszowie. Co roku, w pierwszą niedzielę po 8 września, odbywa się tam tradycyjny odpust. W tym roku będzie inaczej: Pszów świętować ma 8 września, gdyż 12 września jest beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej.
2021-09-08 08:43:02
miniaturka

Naukowcy: tegoroczne lato w Europie było rekordowo ciepłe

Według naukowców z unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus, tegoroczne lato w Europie było rekordowo ciepłe. Pobito, choć nieznacznie, rekordy temperatur z 2010 i 2018 roku. W krajach śródziemnomorskich temperatury były rekordowo wysokie, na wschodzie wyższe od średniej, zaś na północy poniżej średniej.
2021-09-08 08:55:11
miniaturka

Co z odwiedzinami w szpitalach? MZ i GIS odpowiadają

Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny przygotowali rekomendacje w sprawie odwiedzin w szpitalach. Dokument określa różne zasady odwiedzin u dorosłych pacjentów w zależności od tego, czy są oni zaszczepieni przeciw COVID-19, czy nie.
2021-09-08 10:10:18
miniaturka

Kard. Nycz: nauczanie Prymasa Tysiąclecia wciąż aktualne

W związku z zaplanowaną na niedzielę beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, kard. Kazimierz Nycz przypomina o aktualności ich przesłania dla współczesnego pokolenia. Zwraca uwagę, że Prymas Tysiąclecia zawsze stawał w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
2021-09-08 10:18:42
miniaturka

Amerykanie w większości popierają antyaborcyjne prawo w Teksasie

Jak wskazuje badanie opinii publicznej, Amerykanie w większości popierają Texas Heartbeat Act zakazujący aborcji po wykryciu bicia serca, w około szóstym tygodniu ciąży.
2021-09-08 10:20:29
miniaturka

Kościół we Francji: mała grupa z wielkim dziedzictwem

Kościół we Francji powinien być małą resztą wierną Bogu, a zarazem spadkobiercą ogromnego dziedzictwa, które przejawia się w naszej kulturze – mówi w kontekście rozpoczętej wczoraj wizyty ad limina tamtejszych biskupów przewodniczący episkopatu.