Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-24 11:17
S. Zielińska / Salve TV

Duch Święty na Woodstocku

Jak to jest opowiadać fanom muzyki rockowej o Jezusie Chrystusie? Z jakimi nadzwyczajnymi sytuacjami spotkali się świeccy ewangelizatorzy na Przystanku Jezus?

- Co roku duchowni, świeccy ewangelizatorzy i siostry zakonne przyjeżdżają na ten festiwal, by powiedzieć ludziom, że Bóg ich kocha i żeby podzielić się doświadczeniem swojej wiary - mówiła Woodstocku, ewangelizatorka ze wspólnoty Woda Życia, która kolejny raz wybiera się na Przystanek Jezus.

- Relacji z Panem Bogiem można doświadczać na co dzień. Wydarzenie, które mnie do tego zmotywowało, było moje osobiste spotkanie z Jezusem. Kiedy doświadczyłam Jego miłości, poczułam, że bardzo chcę się tym dzielić. Woodstock to był element mojej drogi - dodała.

- W czerwcu straciłem tatę. W momencie, kiedy pojechałem na Przystanek Jezus Bóg przysyłał mi takie osoby, które były po stracie siostry, męża, dziecka. Obecność Jezusa powodowała, że mogłem innym dawać nadzieję. Duch Święty mnie prowadził w tym wszystkim - opowiadał Krzysztof Miazga.

- Owocem rozmowy z pewną dziewczyną było to, że zobaczyłam ją następnego dnia na naszym polu, kiedy szła do spowiedzi. Byłam bardzo wdzięczna, że mogłam też to zobaczyć - wspominała Małgosia.


Źródło: Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-24 09:43:47
miniaturka

„W łonie matki zostałem ukształtowany" - Grób Dziecka Poczętego w Morawicy

Bardzo często zapominamy, że obrona życia, to nie tylko walka z aborcją, ale przede wszystkim promowanie faktu, że człowiekiem jest się od poczęcia - mówił ks. Władysław Palmowski w podkrakowskiej Morawicy.
2018-07-24 10:22:43
miniaturka

Dzisiaj Kościół potrzebuje w sposób szczególny powrotu do źródła

Każdy z nas potrzebuje dzisiaj Ducha Świętego. Każdy z nas ma serce, które pragnie przyjąć tego Ducha. - mówił o. bp Edward Kawa OFMConv podczas Mszy św. w ramach 31. Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej.
2018-07-24 10:51:00
miniaturka

W sobotę rozpocznie się II Kongres Młodzieży Polonijnej

Cieszę się na spotkanie z młodzieżą, która przybędzie do Warszawy z ponad 20 krajów – mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. emigracji polskiej, przed II Kongresem Młodzieży Polonijnej, który rozpocznie się 28 lipca.
2018-07-24 11:50:33
miniaturka

Jestem dumny ze swoich parafian!

Lubię swoją pracę, a najbardziej cieszy mnie liczny udział świeckich w życiu Kościoła - mówi o. Adam Fołta ze Zgromadzenia Słowa Bożego, pracujący na co dzień w brazylijskim Cruzes.
2018-07-24 12:20:46
miniaturka
play

#PierwszeCzytanie - 1 sierpnia 2018

Posłuchaj Pierwszego Czytania na dzień 1 sierpnia 2018
2018-07-24 12:23:26
miniaturka

„Jestem, więc tańczę”: wyjątkowe Rekolekcje Modlitwy Tańcem

W ostatni weekend sierpnia w Krakowie odbędą się ciekawe rekolekcje. Konferencje, warsztaty, modlitwa oraz uwielbianie Boga – wszystko to podczas trzech dni będzie dotykać tematu tańca.