Dobrocią w wirusa! Piękna akcja młodych ludzi

Uderzyć w wirusa dobrocią? Czemu nie! Grupa młodych ludzi zapoczątkowała akcję, która ma na celu zachęcić polskie społeczeństwo do wzajemnej pomocy i wzbudzić większą odpowiedzialność za siebie w czasie pandemii. Akcja rozszerza się w mediach społecznościowych.

Świat, który znaliśmy do tej pory, wywrócił się w dobie pandemii koronawirusa do góry nogami. Jednak ten świat wciąż potrzebuje dobroci. Członkowie oazowej Diakonii Życia archidiecezji katowickiej zainicjowali akcję „Dobrocią w wirusa”, aby polskie społeczeństwo mogło się zjednoczyć i skupić na tym, co dobre. Ludzie zaczęli już zmieniać swoje zdjęcia w tle na Facebooku. Na czym dokładnie ta akcja polega?

Młodzi ludzie zachęcają, aby każdy rozejrzał się wokół siebie. Może jest ktoś w okolicy, kto jest w kwarantannie. Może są takie osoby starsze, które boją się wychodzić na zakupy. I może dobrze jest im pokazać, że jest ktoś, na kogo mogą liczyć. Zachowując wszelkie środki ostrożności, można pomóc w zrobieniu zakupów osobom, które znalazły się w izolacji. Czasem też wystarczy telefon od czasu do czasu do kogoś, o kim wiemy, że jest aktualnie odcięty od świata. Być może taka rozmowa rozjaśni tej osobie dzień. A może ktoś potrzebuje pomocy w wyprowadzaniu psa na spacer?

Organizatorzy zachęcają do ustawienia grafiki „Kwarantanna? Daj znać, co mogę dla Ciebie zrobić” na zdjęciu w tle w mediach społecznościowych. Grafikę można również wydrukować i np. powiesić wśród ogłoszeń na klatce schodowej z odpowiednim dopiskiem, jak można się skontaktować. Młodzież zachęca wszystkich do działania i bycia razem w tym trudnym czasie. Osoby wierzące są dodatkowo proszone o modlitwę. Grafikę do pobrania na zdjęcie w tle można znaleźć na stronie fb.com/diakoniazyciakatowice.

- Bądźmy razem. Pokażmy innym, że nie są sami. Uderzmy w wirusa dobrocią – apelują młodzi ludzie. To piękne, że są tacy  ludzie, którzy chcą odpowiedzialnie troszczyć się o innych i inicjują takie akcje, które niosą  przesłanie: bądźmy za siebie odpowiedzialni. Nie lekceważmy lęków o życie, które mogą mieć osoby obok nas. Zachowując obostrzenia, troszczmy się o innych. Tylko w ten sposób można sprawić, że świat zacznie wracać do większej normalności.

« 1 »

reklama

reklama

reklama