Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-17 18:51
Aleksandra Bonk / Krzysztof Bronk

Daniel Ange przekonuje synod do szkół ewangelizacji

Najlepszymi ewangelizatorami młodych są sami młodzi, którzy nie starają się ich do czegokolwiek przekonać, ale po prostu dzielą się swoim szczęściem – uważa ojciec Daniel Ange, założyciel międzynarodowych szkół ewangelizacji Młodzi i Światło.

Autor/źródło: Pixabay, martinjosiah, licencja: CC0

Daniel Ange w tych dniach spotykał się on z uczestnikami Synodu Biskupów, aby zachęcić ich do podjęcia podczas zgromadzenia synodalnego tematyki szkół ewangelizacji.

Podkreśla on, że Kościół bardzo potrzebuje takich kursów dla młodzieży. Zaznacza, że podobna praktyka roku poświęconego Bogu na progu dorosłości sprawdza się w innych religiach i wyznaniach. Mają ją buddyści, a także wiele wspólnot ewangelikalnych. Również w Kościele katolickim zdaje ona egzamin. Młodzi domagają się od nas Ewangelii – mówi Daniel Ange.

“Co raz bardziej do mnie dociera, że nie powinniśmy się lękać głoszenia młodym Ewangelii z całym jej radykalizmem. Wielu z nich ma silne pragnienie radykalizmu. Wystarczy spojrzeć na Francuzów, którzy niekiedy już w wieku 14, 15 lat wyruszają na dżihad do Syrii czy Iraku. Kiedy pytasz ich, dlaczego to robią, odpowiadają: chcę iść do raju, bo powiedziano mi, że zabijając niewiernych pójdę do raju. Pragną raju i dla tego raju są w stanie sprostać wszelkiego rodzaju trudnościom. To wstrząsające – powiedział Radiu Watykańskiemu Daniel Ange. – Gdyby tak spotkali młodych świadków prawdziwego raju, zmartwychwstania Jezusa, to by nie jechali zabijać niewiernych, lecz sami przyłączyliby się do jakiejś szkoły ewangelizacji. Trzeba odpowiedzieć na to pragnienie, które jest w młodych. Bo my często chcemy się do nich przymilać, mówimy: rób, co chcesz, Pan Bóg wszystkim przebacza… I w ten sposób młodzi odchodzą do sekt, do wspólnot ewngelikalnych, do islamistów. Bo młodzi chcą czegoś mocnego.”

Daniel Ange nawiązał też do niedawnych skandali seksualnych. Podkreślił, że Kościół musi być tu wzorem oczyszczenia. Zarazem jednak nie można się zgodzić na jakiekolwiek uogólnienia, bo byłoby to po prostu niesprawiedliwe i krzywdzące dla wielu wspaniałych księży. Musimy stale pamiętać, że skandale dotyczą niewielkiej mniejszości, a Kościół jest piękny, robi wiele wspaniałych rzeczy – przypomina o. Daniel Ange.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-17 15:55:40
miniaturka
play

Bitwa o wiarę - Transmisja spotkania mężczyzn w Krakowie

17 października w Krakowie odbędzie się kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa. Gościem będzie Jacek Szempliński, który podejmie ważny temat: "Bitwa o wiarę". Zapraszamy na transmisję online.
2018-10-17 16:07:14
miniaturka

Pory roku serca

"Mógłbym więc powiedzieć tym, którzy przeczytają tę książkę: czym ty jesteś, ja też tym jestem, i to, co wyjawiam na tych stronicach, łączy się z tym, co najbardziej ludzkie i najbardziej subtelne w twoim sercu." - André Daigneault.
2018-10-17 18:45:54
miniaturka

Abp Chaput: prawdziwym problemem Kościoła jest cicha apostazja

Kościół nie przekazuje młodym pokoleniom pełni chrześcijańskiej wiary – uważa abp Charles Chaput, delegat Episkopatu Stanów Zjednoczonych na Synod o młodzieży. Mówił on o tym w swym wystąpieniu w auli synodalnej.
2018-10-17 20:53:13
miniaturka

Międzynarodowa konferencja „Wspólnota – rodzina – ojcostwo – współczesne wyzwania”

„Wspólnota – rodzina – ojcostwo – współczesne wyzwania” to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej, która odbyła się 17 października w Warszawie w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.
2018-10-17 22:36:13
miniaturka

Weekend w C-Dur

Kochani! Już po raz szósty Święta Cecylia, patronka muzyków, zaprasza nas na Pola Lednickie, by wspólnie muzykować na chwałę Pana!
2018-10-18 08:15:24
miniaturka

Franciszek o dziedzictwie Papieża z rodu Polaków

Franciszek przypomniał aktualność dziedzictwa św. Jana Pawła II. W pozdrowieniu skierowanym do Polaków podczas audiencji środowej Ojciec Święty nawiązał do 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przypomniał jego słowa ze Mszy inaugurującej pontyfikat.